Коротко / СУСПІЛЬСТВО
У Луцьку відбувся вечір-портрет льотчика — онука Айвазовського
Вулиця Костянтина Арцеулова в Луцьку існує вже немало років, проте пересічний мешканець і досі не знає, на честь кого вона названа. В цьому переконав вечір-портрет, присвячений Арцеулову, в Волинському обласному краєзнавчому музеї, на який запросили курсантів обласного ліцею з посиленою фізичною підготовкою. Їм було цікаво дізнатися, що Костянтин Арцеулов — це відомий льотчик, один із кращих російських авіаторів, який під час Першої світової війни був зарахований в Луцький авіазагін. І саме над нашим містом здійснив небезпечний експеримент — приборкування штопора, а також 18 повітряних переможних боїв. Це був і один із перших льотчиків-випробувачів у Радянському Союзі, та в тридцяті роки минулого століття Арцеулова репресували. Курсантам показали документальний фільм «Крила Арцеулова», який зняли на кіностудії «Волинь». Фільм отримав чимало відзнак на всесоюзних та всеукраїнських конкурсах документального кіно. Один із його авторів, волинський краєзнавець, журналіст, дослідник історії української авіації Валентин Люпа, представив свою колекцію марок, листівок, значків, присвячених авіаційній тематиці. Цікаво, що Костянтин Арцеулов був онуком відомого художника Івана Айвазовського й теж мав хист до малювання, навіть був членом Спілки художників СРСР. У Художньому музеї Луцька є картини Айвазовського, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.
Тернопільські бібліотекарі використовують новітні технології для підтримки обдарованої молоді
У Тернопільській обласній бібліотеці представили проект «Творчість молодих он-лайн: літературний відео-подкаст «Провесінь Тернопілля», який впроваджують за сприяння програми Міжнародної технічної допомоги «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст-Україна», фінансованої фундацією Білла та Мелінди Гейтс. Це черговий крок книгозбірні на підтримку обдарованої молоді Тернопільщини. На сьогодні створено шість відео-подкастів, а найближчим часом їх буде ще шістнадцять. Відеоролики містять інтерв’ю з молодими літераторами, відгуки відомих письменників та авторське читання творів. Підсумком наприкінці квітня стане літературна імпреза «Твої таланти, Тернопілля» та компакт-диск із серією відео-подкастів «Провесінь Тернопілля». Проект тернопільських бібліотекарів є пілотним в Україні. Завідувач книгозбірні Леся Гук зазначає: «Проект грантовий, і кошти, отримані від програми «Бібліоміст», ми спрямували на придбання відеокамери, програмного забезпечення для створення відеороликів, виготовлення рекламної продукції». Одна з учасниць літературного відео-подкасту «Провесінь Тернопілля» молода поетеса Любов Малецька каже: «Я впевнена, що молоді автори після того захочуть писати ще більше та ще краще, а для мене проект відкрив багато нового. Це ще один крок до самореалізації», повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Молодь і громада — за екологічне мислення
У Новограді-Волинському має з’явитися натуралістичний комплекс для всього міста. Проект його створення, висунутий освітянами, представниками міської влади, молодими городянами (концептуальний дизайн розробили студенти), переміг у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм місцевого самоврядування. Головна мета — парк має стати експериментально-дослідницьким центром, де у школярів формуватиметься дбайливе ставлення до навколишнього середовища, розуміння необхідності його збереження і відтворення, паралельно вони повинні краще опановувати природничі науки. Із державного бюджету, поінформувала «День» начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Новоград-Волинського міськвиконкому Ірина Ѓудзь, на його створення має бути виділено 221 тис. грн, ще 216 тис. грн надійдуть із міського бюджету, 6 тис. грн — це кошти, які мають надати організації-партнери. Під час реалізації проекту загальноосвітню школу №5 буде реорганізовано в еколого-природничий ліцей, на трьох гектарах її території, яка прилягає до центрального міського парку і стане його продовженням, висадять породи дерев, характерні для цієї зони, створюватимуть класи під відкритим небом, майданчики для спостережень за природою і практичного освоєння відповідних наук. Усе це становитиме еколого-натуралістичний комплекс, який використовуватимуть усі навчальні заклади міста, в тому числі й дошкільні, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
На Рівненщині побільшало охочих всиновити дітей
Так, за півтора місяця родини знайшли дев’ятьох сиріт і позбавлених батьківського піклування. Більшість із них — малюки до трьох років, однак є й сімнадцятирічні. Зазвичай сім’ї хочуть усиновлювати діток до п’яти років, тож такі малята на обліку довго не перебувають, пояснив Віктор Марчук, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації. Зовсім інша ситуація з дітьми середнього віку, а також із тими, які мають особливі потреби. Хоча були випадки, що родини брали й так званих сонячних дітей — малюків із синдромом Дауна. Нині фахівці служби активніше проводять інформаційну кампанію щодо всиновлення такої категорії дітей. Загалом на обліку в регіональному банку даних дітей, які підлягають усиновленню, налічується 378 сиріт і позбавлених батьківського піклування. Тим часом 220 із них уже нині виховуються в прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Випуск газети №:
№40, (2012)Рубрика
Суспільство