Коротко / СУСПІЛЬСТВО
З комп’ютером «на ти»
На початку літа 216 випускників восьми дитячих будинків України отримали сертифікати про успішне навчання на комп’ютерних курсах та здобуття ними спеціальності «Користувач ПК: MS Windows, MS Office, Internet Explorer». Вже другий рік поспіль навчання дітей-сиріт комп’ютерній грамоті організовує компанія «Київстар» в рамках соціальної програми «Разом переможемо!». Серед навчальних закладів, учнi яких навчилися бути з комп’ютером «на ти» — Київська школа-інтернат № 3 для дітей-сиріт, Чернігівська спецшкола-інтернат для дітей з пониженим зором, Одеська школа-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступеня для дітей, хворих на цукровий діабет. Навчали ж дітей спеціалісти Комп’ютерної Академії «ШАГ». «Високопрофесійні спеціалісти нашої Академії мають міжнародні сертифікати та досвід роботи, — розповів генеральний директор Комп’ютерної Академії «ШАГ» Дмитрo Корчевський. — Саме тому ми гарантуємо кожному випускнику наших курсів високу якість знань. Ми з радістю надаємо вихованцям інтернатів необхідні навички роботи з комп’ютерною технікою, що, безумовно, сприятиме не тільки їхньому особистісному розвитку, а й дозволить зайняти гідне місце в житті та суспільстві». Як стверджують організатори, порівняно з минулим навчальним роком, у програмі відбулися позитивні зміни, зокрема вдвічі збільшилась кількість годин навчання, а відтак діти краще та грунтовніше засвоюють матеріал. Інф. «Дня».
Піст і... три сімки
Днями у Хмельницькому міському відділі реєстрації актів громадянського стану зареєстрували 27-му заяву від бажаючих узяти шлюб саме 7 липня. «Прогнозований у зв’язку із збігом трьох сімок на календарі (7.07.2007. — Ред. ) бум не відбудеться», — повідомила для «Дня» завідувачка ВРАГСу Марина Зубова. Вона пояснила, що бувають дні, коли реєструють і по півсотні шлюбів. Чому ж, як кажуть, доведеться вибачатися авторам цього «цікавого» прогнозу? «Масові весілля почнуться з 14 липня, коли закінчиться православний піст», — вважає Марина Зубова. Натомість вона розповіла про нові «шлюбні» тенденції, що проглядаються у 260-тисячному Хмельницькому: «У зв’язку із змінами у законодавстві, саме у Хмельницькому, як кажуть, стають на рушничок молоді пари з інших міст і далеких сіл. Навіть із Києва приїжджають...». Мовляв, уся країна знає, що у Хмельницькому вельми сприятлива атмосфера для реєстрації. Принаймні, зменшується число розірваних шлюбів і збільшується число новонароджених. З інших тенденцій — у Хмельницькому місцеві «розписуються» із громадянами Росії, Німеччини, Молдови, Італії, Великої Британії... «Знайомляться в iнтернеті і за кордоном. Бо ж там навчаються або на заробітках», — говорить Марина Зубова. Одначе подружнє життя починають і продовжують переважно за межами Батьківщини, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Розшифровані гени семи поширених захворювань
Масштабне дослідження людського геному, що проводилося в Великій Британії, дозволило виявити цілий ряд нових генів, відповідальних за розвиток семи поширених захворювань. Вчені описали гени, що зустрічаються у хворих цукровим діабетом першого та другого типiв, хворобою Крона, ревматоїдним артритом, гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця (ІХС) і біполярним афективним розладом (маніакально-депресивним психозом). За допомогою так званих «генних чіпів», що запам’ятовують інформацію про активність генів, учені проаналізували близько 500 тисяч генетичних маркерів у зразках кожного з 17 тисяч учасників дослідження. Після цього проводилося порівняння активності генів здорових і хворих клітин. У результаті були встановлені десять нових генів, що асоціюються з розвитком широко поширених захворювань. По-друге, був знайдений загальний ген, відповідальний за розвиток таких патологій, як цукровий діабет першого типу (інсулінозалежний) і хворобу Крона (запальне захворювання кишківника). Таким чином, виникло припущення про певну схожість у механізмі розвитку цих захворювань. По-третє, були отримані нові дані про патогенез хвороби Крона, зокрема про роль аутолізу (саморуйнування) клітин у розвитку захворювання. На думку керівника дослідження, це дозволить ученим краще зрозуміти механізми розвитку захворювань, виявити людей з групи ризику і, згодом, розробити більш ефективне лікування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature, повідомляє Lenta.ru.
Випуск газети №:
№93, (2007)Рубрика
Суспільство