Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

04 серпня, 00:00

Харків — місто довгожителів?

Зараз у Харкові проживають близько 100 осіб, які перейшли 100-річний рубіж. Про це, як передає proua.com, повідомила начальник управління праці та соцзахисту Світлана Горбунова-Рубан. За її словами ще 8 років тому таких довгожителів у Харкові нараховувалося всього 12. Переважна більшість старожилів — жінки. Рекорд поставила харків’янка Натарова — вона пішла з життя у віці 116-ти років. Зараз працівники управління та терцентрів відвідують довгожителів, надають їм матеріальну допомогу, а також приносять продуктові набори та подарунки на свята.

Поштові послуги подорожчають

Частину тарифів на послуги поштового зв’язку підвищать уже з 1 вересня, решта — з 1 листопада. Про це, як передають podrobnosti.com, повідомили в прес-службі Національної комісії з питань регулювання зв’язку (НКРЗ). Як зазначає прес-служба з посиланням на голову НКРЗ Олега Гайдука, «сьогодні досягнута домовленість з профспілками, згідно з якою тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку підвищуватимуть у два етапи». Вартість пересилки листів і бандеролей по Україні підвищена на 50% — до 0,7-1 гривні, посилок — на 100% — до 10,5 гривні. Так, наприклад, тариф на пересилку простого листа масою до 20 грамів, підвищений із 45 до 70 копійок, бандеролі масою до 100 грам — із 65 коп. до 1 гривні. Майже вдвічі підвищений тариф за пересилку посилок. Вартість пересилки посилки масою 5 кілограмів у межах України становитиме 10,50 гривень (було 5,45 гривні). Також майже вдвічі підвищується плата за пересилку листів до країн СНД. Так, пересилка наземним транспортом простого листа масою до 20 грамів коштуватиме 30 центів замість 14. Трохи підвищені тарифи за пересилку в країни СНД бандеролей. Наприклад, із 53 до 73 центів підвищений тариф за пересилку наземним транспортом бандеролі масою до 100 грамів. Водночас вартість пересилки простих і рекомендованих листів до країн далекого зарубіжжя залишається без змін.

Діти обікрали церкву

У Миколаївський райвідділ міліції надійшло письмове зверенення від церковного комітету церкви Пресвятої Богородиці міста Миколаєва про те, що зі складського приміщення церкви на вулиці Миру, зламавши навісні замки та розбивши вікно, невідомі викрали будівельні матеріали та господарський інвентар на 450 грн. Як повідомляє proua.com, з посиланням на Західну інформаційну корпорацію, під час слідчо-оперативних заходів встановлено, що крадіжку церковного майна у Миколаєві скоїли 12-ти та 8 річні місцеві школярі.

Гвардія революції

Сьогодні слова «Помаранчева революція» вже не викликають ажіотажу. Виходить з моди й помаранчевий колір. Аби повернути майданову згуртованість, революційна рада командирів Помаранчевої революції запровадила систему нагород активним учасників грудневих подій. Покищо — це грамоти «за участь» та пам’ятні знаки «Гвардія революції». Днями таке нагородження проходило в Рівному, де «орден героя революції». отримало близько 60 активістів Рівненської області. Нагородження — як нагородження. Був момент, щось наплутали з грамотами, піднявся шум, і тут на сцені з’являється літній чоловік, тримаючи в тремтячих руках якісь папірці. Він зачитав власний вірш, присвячений рідній дружині — і в залі гробова тиша. «Коли мені сказали, що є така посмертна нагорода — мені було дуже приємно,» — каже він. Це — Анатолій Петриков, його дружина пані Олександра померла під час революції. Ще тією весною в неї був інсульт, але не дочекавшись повного одужання, вона включилася в передвиборчу кампанію, вболівала за нинішнього Президента. Подружжя Петрикових було і в живому ланцюзі, вшановуючи Акт Злуки в 1990 році, завжди намагалося жити невідривно від значущих державних подій. «Моя Удод (дівоче прізвище Олександри) — завжди хотіла, щоб Україна була українською», — каже пан Анатолій. Єдиний запис в її трудовій книжці — вчитель української мови та літератури. Це яскравий приклад справжнього вчителя, який несе мудрість та доброту завжди і всюди. Подружжя було на Майдані вже на другий день революції. «Два дні вона раділа, як дитина, два дні співала, декламувала байки, жартувала, піднімала дух українців. Вона так любила людей — а найбільше Україну» — згадує чоловік, повідомляє Дарина ЗІНЧУК.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати