Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Вік зрілості
Школа № 8 у Євпаторії святкує ювілей — їй 35 років. За ці роки в школі почали поглиблено вивчати англійську мову, а із січня 2005 року вона вже гімназія. За ці 35 років більш як дві з половиною тисячі євпаторійців здобули тут багаж знань. Її випускники отримали за весь час 175 золотих медалей. Тут працюють 5 відмінників народної освіти, 7 вчителів-методистів, 11 старших вчителів, 46 викладачів вищої та першої категорії, четверо з них нагороджені медалями за свою творчу працю. Зростання авторитету гімназії — заслуга всього педагогічного колективу. Ось уже 22 роки ним керує Людмила Леонідівна Ликова — відмінник народної освіти України, лауреат міської премії імені С. Дувана, національний переможець українсько-американської програми «Партнери в освіті», володар медалі «За заслуги перед Євпаторією», вчитель вищої категорії й учитель-методист. Її називають «вчителем учителів». Євпаторійську школу-гімназію № 8 знають далеко за межами Криму. За останні роки її учні зарекомендували себе як різносторонньо розвинені особистості в німецьких, англійських, американських школах, куди вони щороку їдуть в рамках програми з обміну учнями. З ініціативи директора в гімназії цього навчального року були створені хореографічний і художній класи, щоб особистість кожної дитини могла розвиватися у вибраному нею напрямку, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Євпаторія — Сімферополь.
У Донецьку відключають воду
Зразково-показове відключення від води одного з приватних будинків у центрі шахтарської столиці влаштував Донецький міський водоканал на знак початку справжньої війни проти злісних неплатників за житлово-комунальні послуги. Мешканець будинку, що став першою жертвою цієї війни, не платив за воду чотири роки. На своє виправдання він сказав, що в нього дуже велика сім’я — 8 дітей, а це означає, що його ресурси вельми обмежені. Крім того, за його словами, коли водоканал попереджав про відключення води, його просто не було вдома. Хоч би що там було, водоканал не збирається вникати в особисті драми боржників, яких у Донецьку вже декілька десятків тисяч. Їхній загальний борг — 33 мільйони гривень, і тепер комунальне підприємство має намір взятися за них всерйоз. Спочатку як слід перевірять приватний сектор міста, після чого настане черга багатоквартирних будинків, які, в разі необхідності, можуть відключати цілими під’їздами. Як повідомляє керівництво водоканалу, планується близько двохсот відключень на день. При цьому, як заявив перший заступник КП «Донецькгорводоканал» Олександр Семченко, такі дії підприємства продиктовані аж ніяк не прагненням помсти, а природним бажанням повернути гроші за воду, яку вже постачили, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Будівельники та водії — найзапитаніші
Днями 65 запорізьких підприємств надавали шукачам роботи можливість працевлаштуватися: міський центр зайнятості провів традиційний весняний ярмарок вакансій. Щорічно міський центр проводить п’ять ярмарків вакансій. Зараз пошуками роботи займаються близько 10 тисяч запорожців. Підприємства міста заявили майже 4 тисячі вакансій, із них 782 — для службовців. Найзапитанішими на сьогодні є працівники будівельних спеціальностей, токарі, водії, газозварники, продавці та штукатури. Серед службовців найзапитанішими є фахівці держслужб, бухгалтери, економісти та медсестри. Владислав Драчев, директор міського центру зайнятості: «Запоріжжя вигідно відрізняється від інших міст України. Ми працевлаштовуємо 52% тих, хто до нас звернувся. В області цей показник становить 39%, в Україні — 32%. У місті, завдяки затвердженій міською радою програмі працевлаштування, на одне робоче місце припадає один безробітний.» До речі, в запорізького безробіття молоде жіноче обличчя: з усіх, хто перебуває на обліку в центрі зайнятості, майже 78% становлять жінки, 27% — це молодь до 26 років, повідомляє Валерій КАЛНИШ, Запоріжжя.
Безпритульниками опікуватимуться голландці
«Хеврон» — таку назву носить перший приватний притулок для дітей-сиріт і незаможних юних жінок із немовлятами, який відкрився у Брюховичах — передмісті Львова. До побудови цього просторого триповерхового особняка доклалися Голландський фонд «Серце для Східної Європи», міністерство закордонних справ Нідерландів, голландські підприємці та пересічні особи Голландії, яких вразила кількість безпритульних дітей на вулицях Львова. Цікаво, що будувати споруду почали лише у квітні минулого року, влітку навіть приїжджали голландські підлітки допомагати дорослим, а загалом обійшовся цей благодійний проект у 130 тисяч євро. Ще три роки голландці мають намір підтримувати матеріально родинне тепло в цьому домі. За задумом жити тут мають 24 дітей аж до повноліття, а дві молоді мами — допоки не облаштують своє життя. Президент фонду «Серце для Східної Європи» Берт Деккер сказав: «Уже десять років ми працюємо на теренах Львівщини. Спочатку привозили гуманітарну допомогу для дитячих будинків, а потім зрозуміли, що маємо зробити щось більше». Наразі мешканцями будинку стали шестеро малюків із дитячого будинку №1, невдовзі привезуть й інших. Щоправда, без батьківської опіки на Львівщині живе ще 2,5 тисячі дітей, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
Випуск газети №:
№56, (2005)Рубрика
Суспільство