Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Донецьк може залишитися без води
Про це повідомляє ДПП «Укрпромводчермет», яке вже повідомило КП «Донецькміськводоканал» про те, що саме місту надаватимуться ліміти в розмірі, еквівалентному відсотку оплати купованої води. Ці події прямо пов’язані з систематичним збільшенням заборгованості населення за спожиту воду, в зв’язку з чим водопостачальне підприємство Донецька неспроможне розрахуватися зі своїми постачальниками. Тільки рівень поточної оплати населення за лютий становив усього 36%,. Крім того, є борги і за минулі роки, сума яких уже перевищила 34 млн. гривень. КП «Донецькміськводоканал» спромоглося сплатити куповану воду тільки на 30%. У даній ситуації це означає, що місто отримуватиме лише 30% лімітів води. У цей час обсяги, що надаються «Укрпромводчерметом», становлять 480 тис. кубометрів на добу. Якщо відбудеться обіцяне скорочення лімітів, Донецькміськводоканал з метою збереження обладнання буде вимушений зупинити чотири насосні станції, що спричинить зупинку водопостачання в районах, які мають найбільші борги за спожиту воду, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
У Черкасах частішають крадіжки
Один з найвищих рівнів безробіття в Україні, яким «відзначилася» Черкащина минулого року (5,8%), примушує «вільний люд» все активніше опановувати «професію» злодія. Як повідомив на засіданні Черкаського прес-клубу реформ заступник начальника УМВС області, начальник кримінальної міліції Віталій Пачос, тенденція до збільшення частки крадіжок у загальній статистиці злочинів, скоєних у краї, набуває тривожної динаміки. На сьогодні вона складає 54,3%, що є найвищим показником за останні роки. Так, із початку року на Черкащині зафіксовано понад 160 випадків крадіжок майна з проникненням у помешкання громадян. Аналізуючи ситуацію, правоохоронці дійшли парадоксального висновку: крадіжки набувають популярності ще й через те, що надзвичайно доступними є ринки збуту краденого. Так, скупкою винесених з чужих квартир речей у Черкасах займаються не лише «тіньовики», а навіть офіційно зареєстровані приватні фірми, що вже не раз фіксували правоохоронці. Однак, як повідомив «Дню» начальник відділу Державної служби охорони при УМВС України в Черкаській області Олександр Прищепа, знахабнілі злодії розкошують лише в помешканнях, залишених напризволяще. Квартири ж, які перебувають під охороною їхньої служби, крадії вже понад шість років (починаючи з 1999-го) оминають десятою дорогою. До речі, сьогодні «на пульті» Держслужби охорони в області зафіксовано 1768 приватних помешкань, що на 30% більше, аніж було на початку 2000 року, повідомляє Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, Черкаси.
Одеські пляжі відновлять голландці
Одеський міськвиконком і міністерство економіки Голландії уклали угоду про створення проекту відновлення пляжів. За словами начальника міського Управління інженерного захисту територій Володимира Соколова, голландські партнери виділяють на розробку документації 150 тисяч євро. Ще 30 тисяч збирається витратити для розв’язання проблеми одеський міськвиконком. Єдина умова, яку висунули голландські фахівці, — надати їхньому підприємству право брати участь у тендері на проведення робіт з намивання піску на одеські пляжі. Проект відновлення пляжів має бути готовий до червня цього року. А конкретні роботи планується розпочати восени.
Одеські пляжі є не тільки місцем відпочинку жителів міста і численних туристів. Вони — одні з основних етапів штучного захисту берега від впливу штормів. Цього року Кабінет Міністрів затвердив п’ятирічне фінансування відновлення берегоукріплювальних споруд Одеси в розмірі 8,5 мільйона гривень, які мають розпочати надходити з 2006 року. Середня проектна ширина одеського пляжу має становити 50 метрів. Але наразі на прибережній території залишилося лише 20% піску. Тому ефективно виконувати свої функції вона вже не може. Термін служби інших берегоукріплювальних споруд — траверсів (пірсів) і бун (коротких пірсів) — закінчився вже 15—20 років тому. Сьогодні вони перебувають у критичному стані.
Перед початком робіт над проектом відновлення пляжів мають провести їхнє ретельне дослідження. На дослідження дна від берега до хвилерізів голландські партнери виділяють 30 тисяч євро. За словами фахівців, однією з основних проблем відновлення одеських пляжів стане відсутність необхідної кількості піску. Для повного відновлення пляжів до їхньої проектної ширини 50 м необхідно п’ять-шість мільйонів кубометрів піску. Де взяти таку кількість, сьогодні фахівці відповісти не можуть.
Одночасно в Одесі мають розпочатися комплексні роботи щодо зміцнення одеських катакомб. Кошти на ці роботи у розмірі 20 млн. гривень має виділити Кабмін. Основна складність полягає в тому, що фахівцям відоме розташування далеко не всіх катакомб. Крім того, 80% підземних тунелів затоплено водою. Під впливом вологи черепашник руйнується. Це загрожує новими обвалами в старій частині Одеси, де вже не перший рік будинки провалюються під землю, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».
Випуск газети №:
№38, (2005)Рубрика
Суспільство