Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

18 травня, 00:00

У Житомирі відкрився «мамин» центр

Медична статистика стверджує — у 2003 році на Житомирщині більше 88% вагітних жінок страждали на ту чи іншу патологію внутрішніх органів і систем, і за останні 10 років цей показник на Житомирщині збільшився на третину. Помітно погіршувалось і здоров’я новонароджених. У такій ситуації відкриття наприкінці тижня у Житомирі обласного центру охорони здоров’я матері і дитини стало помітною подією для регіону, на яку прибув і губернатор Сергій Рижук. З обласного бюджету було виділено 930 тисяч гривень для проведення ремонтних робіт і оснащення центру. До основних відділень нового закладу входять центр планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, обласна медико-генетична консультація, пологові блоки, відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених. Загалом, розповіла «Дню» заступник головного лікаря нового центру Олена Астрейко, він розрахований на 145 ліжок, застосовується сучасне діагностичне обладнання нового покоління, зокрема цифрові апарати для ультразвукових досліджень стану плоду в череві матері. Обстеження, лікування, пологи, за її словами, повинні бути безкоштовними, однак благодійні внески від породіль чи їх рідних прийматися будуть. Проте сума пожертв не називалась, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Донецьк продовжує боротьбу з туберкульозом

У шахтарській столиці завершилася загальноміська масова молодіжна акція «Боремося з туберкульозом разом», організована Донецьким міським центром соціальних служб для молоді. Акція пройшла в рамках міжнародного місячника з профілактики захворюваності на туберкульоз і об’єднала понад 13 ПТУ шахтарської столиці. Понад 300 учнів професіонально-технічних училищ Донецької області брали участь у ній.

Захід мав швидше освітні та ознайомлювальні цілі: для учасників акції було організовано перегляд відеоматеріалів, а також консультації фахівців Донецького міського центру здоров’я. Та одним лише ознайомленням справа не обмежиться, оскільки в області з жовтня 2003 року по вересень 2004 діє проект «Програми оптимальних технологій в охороні здоров’я» (PATH), який спрямований на надання всілякої допомоги Україні в питаннях впровадження національної програми боротьби з туберкульозом. Проект, фінансування якого здійснюється Агентством міжнародного розвитку США (USAID), передбачає поліпшення системи контролю якості лабораторної діагностики туберкульозу в Донбасі шляхом впровадження ефективних методів бактеріоскопічної та мікробіологічної діагностики, а також наладку комп’ютерної системи епідеміологічного спостереження, звітності та обліку захворюваності, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Смітник насувається з півночі

Щороку Житомир «виробляє» більше 300 тисяч тонн побутових відходів, які вивозяться на полігон, розташований за північною околицею міста Крошнею. Єдиному офіційному міському сміттєзвалищу вже більше 30 років і воно, як заявив у четвер на засіданні міськвиконкому головний санітарний лікар Житомира Олександр Шпита, зараз явно перевантажене. Вихід, за його словами, в розширенні діючого або побудові нового полігону. Обидва варіанти, за даними автора, активно обговорюються фахівцями. Проте у першому випадку з огляду близькості до міста і дачних масивів можливості для збільшення площ звалища обмежені. У другому — є серйозні заперечення з боку сільрад і районних органів влади, під юрисдикцією яких перебувають землі, де пропонується влаштувати нове звалище. Водночас, зауважив О.Шпита, вже знаходяться підприємці, які висловлюють готовність вкласти кошти в утилізацію і переробку побутового сміття. Проте певні організаційні (зокрема необхідність сортування відходів за видами) і фінансові проблеми гальмують справу, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати