Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

07 жовтня, 00:00

У Кузнєцовську на Леоніда Кучму чекали доведені до відчаю люди

Візит Леоніда Кучми на Рівненщину пройшов згідно з планом і на подив плавно. Керівництво області, представники релігійних конфесій зустріли гаранта Конституції і супроводили його на полігон, де всі побачили, що у нас є армія, і вона навіть проводить успішні маневри. Інші пункти програми виконано теж добре. Народ, добровільно вишикуваний вздовж шляху пересування кортежу, вітав вищу посадову особу держави.

Однак не обійшлося і без інцидентів. Активіст УРП, майстер Рівненської атомної електростанції Святослав Шкабура повідомив нам дещо про зустріч iз Леонідом Кучмою у місті атомників Кузнєцовську. Зібралося близько п'яти тисяч чоловік. Всі чекали призначеної на 16-ту годину зустрічі. Зустріч затрималася до 18-ї години. Над людською масою виднілися плакати і транспаранти: «Геть злочинців!», «Пограбовані атомники вітають гаранта своєї убогості», «Геть злочинні клани від влади!» і т.ін. Міліція і привезені молоді люди відтісняли людей від Палацу імені Лесі Українки на площі Незалежності. Проігнорувавши вимоги людей, зустріч провели у Палаці імені Лесі Українки. А на площі скандували: «Де наша зарплата?». Міліція затримала майстра Рівненської АЕС Віктора Березняка, який тримав плакат: «За п'ять років Вашого правління народ ОКУЧМАНІВ». Його звинуватили в непокорі працівникам міліції. Наступного дня міський суд не знайшов у вчинках Віктора Березняка нічого злочинного, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.

Трьом музеям по сто років

Віковий ювілей своїх колекцій відзначають три київськi музеї — Національний історичний, Національний художній і Державний музей українського народного декоративного мистецтва.

Наприкінці Х1Х сторіччя громадськість Києва, об'єднавшись у «Товариство шанувальників старожитностей і мистецтва», запропонувала створити музей за рахунок пожертвувань городян. 1899 року Київський художньо-промисловий і науковий музей було збудовано. Він-то (назва його змінювалась) і став колискою музеїв, які згодом «відокремилися» від нього, але нині разом відзначають своє сторіччя. Колекція Державного музею українського народного декоративного мистецтва – одна з найбільших у Східній Європі. У ній понад 73 тисячі експонатів, які являють собою унікальне зібрання зразків вишивки, кераміки, ткацтва й килимів, скла, порцеляни й фаянсу, різьблення по дереву, декоративного розпису та зразків розпису пасхальних яєць. У понеділок якийсь «жартівник» намагався зірвати свято, повідомивши, що на території Києво-Печерської Лаври, де знаходиться музей, закладено бомбу. На щастя, три години, вирвані з робочого дня на евакуацію співробітників, не перешкодили вчасно відкрити колекцію для шанувальників і цінителів народного мистецтва, повідомляє кореспондент «Дня» Ванда КОВАЛЬСЬКА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати