Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 травня, 00:00

22 охтирськi офіцери дослужились... до квартир

Напередодні Дня Перемоги, 8 травня, у місті Охтирка Сумської області відбулося вручення ключів від квартир офіцерам Міністерства оборони, які проходять службу в місцевому гарнізоні. За присутності заступника Міністра оборони генерал-полковника Івана Біжана, ряду керівників обласних структур ордери на нові квартири отримали загалом 22 військовослужбовці. Для нинішнього часу це справді подія, бо не так уже й часто сьогодні влада радує тих, хто дбає про оборону держави, новими квадратними метрами житла. Скажімо, лише в тому ж Охтирському гарнізоні без квартир на сьогодні залишаються 435 родин військовослужбовців, а всього в Україні, за словами І. Біжана, поліпшення житлових умов потребує 56,5 тисячi родин офіцерів і прапорщиків. Щоб вирішити квартирне питання для цієї категорії, щороку необхідно здавати 24 тисячі квартир. Торік же було збудовано тільки 3 тисячі, з них 1800 — завдяки централізованим капіталовкладенням, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН.

У День Перемоги на Львівщині вчинено розбiйний напад

9 травня з Сокальської районної лікарні до Львівського обласного управління внутрішніх справ надійшло тривожне повідомлення: до цього медичного закладу було доставлено з поламаними ногами двох громадян у вкрай важкому стані. Оперативно-слідча група встановила, що на потерпілих, завідувача кафедри Львівської академії мистецтв Олександра Звіра та його брата, лікаря першої міської лікарні Юрія Звіра, було вчинено розбійний напад. Зловмисники переламали потерпілим ноги, по-звірячому їх побили (один досі в реанімації) i, заволодівши автомобілем «Опель-Кадет», зникли. Та незабаром обох злочинців було затримано працівниками карного розшуку. Ними виявилися мешканці села Верхнє Синьовидне, раніше судимі. Свідчення «дует» зміг дати лише 10 травня, бо був у крайній стадії сп'яніння, інформує репортер «Дня» Микола САВЕЛЬЄВ.

Коростишів відзначив своє перше 500-річчя

З нагоди ювілею минулої неділі в цьому райцентрі на Житомирщині пройшли велелюдні урочистості — масові збори, народні гуляння, концерти (в тому числі за участю київських естрадних зірок). На честь визначної дати тут відкрито пам'ятну ротонду з граніту, а також пам'ятник польському поетові і громадському діячеві 2-ї чверті середини минулого століття Густаву Олізару, який дружив з О.Пушкіним, А.Міцкевичем та О. де Бальзаком, і родина якого за тих часів володіла значними маєтностями (замком, землями) в Коростишеві. Нащадки Г.Олізара, а нині вони осіли хто у Варшаві, хто в Лондоні, теж прибули на свято, показували документи на право володіння навколишніми землями, підписані польським королем, але повернути їх не вимагали. Місто, розповів «Дневі» житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький, виникло спочатку як один із проміжних пунктів на стародавньому водному шляху з Дніпра через річку Тетерів до Житомира. Нині — це районний центр із майже 30-тисячним населенням, розвиненими гранітовидобувною, каменеобробною та деякими іншими галузями промисловості, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ .

Демонтаж міни призвів до загибелі батька й сина

Увечері 12 травня село Куземин Охтирського району Сумської області струсонув вибух. Його епіцентром став гараж мешканця цього населеного пункту 46-річного Сергія Дрозденка. Як удалося встановити працівникам правоохоронних органів, вибух спричинив самостійний демонтаж міни часів Великої Вітчизняної війни, яку С. Дрозденко заходився робити разом зі своїм 15-річним сином Олександром. Чи то чоловік не уявляв, яку небезпеку таїть в собі боєприпас, чи переоцінив свої «мінерські» здібності, але факт залишається фактом — і сам господар гаража, і його неповнолітній син у результаті вибуху загинули на місці пригоди. Нині правоохоронні органи з'ясовують, яким чином до рук Дрозденка могла потрапити міна та інші обставини цієї трагедії, інформує репортер «Дня» Микола САВЕЛЬЄВ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати