Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кожного п’ятого українця хвилюють події в країні

Соціологи дослідили основні причини стресу наших громадян та шляхи його подолання. Серед основних «рятівників» — алкоголь, телевізор і заспокійливе
14 лютого, 11:41
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Національний інститут стратегічних досліджень МОЗ України за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» з’ясував, що ще змушує українців непокоїтися, нервувати і від того страждати. Також соціологи поцікавилися, як наші громадяни борються із стресом.

Отже, дослідження показало, що найбільше психологічне навантаження, а відтак і стрес, українці отримують внаслідок «конфліктів з начальством, підсиджування і позбавлення премій». Якщо подивитися на проблему у цифрах, то більше половини опитаних головною причиною стресу називають проблеми на роботі (55%). На другому місці — нестача грошей і борги (40%), на третьому — здоров’я родичів (25%) , далі — атмосфера у родині (20%).

Те, що нині відбувається в країні — соціально-політична нестабільність — викликає тривогу та занепокоєння у кожного п’ятого українця (22%). До того ж 35% всіх опитаних відповіли, що їх однаково хвилюють всі перераховані фактори. Дослідники кажуть, що «стрес в Україні перетворився на справжню епідемію: 94,6% опитаних відчували його хоча б один раз, а 39,7% зізналися, що мають справу з ним регулярно».

Як українці борються зі стресом? Понад 97% учасників опитування вказали, що «придумують всілякі хитрощі, щоб знайти внутрішній спокій». Але методи вибирають малоефективні, а то й згубні для нервової системи й здоров’я. Так, понад 46% дивляться телевізор, «заїдають» стрес — 41%. Але це — не найгірші варіанти. Тому що понад 34% респондентів розслабляються за допомогою цигарки та алкоголю.

Кожен п’ятий вдається до фармацевтики: 46% п’ють валеріану, понад 33% — корвалол. При цьому значна частина з тих, хто вживає заспокійливе, купує його у таблетках, щоб постійно з собою носити. Натомість 57% сказали, що порекомендували своїм знайомим та родичам теж такий спосіб боротьби зі стресом — фармпрепаратами. На жаль, про такі речі як заняття спортом, йогою, медитацією, відвідування психологічних тренінгів, участь у групах особистісного розвитку, які не просто допомагають боротися зі стресом, а й дозволяють його уникати і дають простір для росту, у дослідженні не йдеться.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати