Перейти до основного вмісту

Ліси Дніпропетровщини хочуть захистити... відеокамерами

Щоб спіймати зловмисників і припинити забруднення, на деревах пропонують установити датчики руху
18 грудня, 10:17
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Дніпропетровські громадські діячі пропонують установити в лісах... відеокамери. На їхню думку, новітні технології повинні ефективно допомогти в нелегкій боротьбі за чистоту довкілля. Останнім часом зелені масиви області все частіше стають місцем для сміттєвих звалищ. «Лісові господарства повинні контролювати прибирання сміття. Але є люди, які вивозять побутові та будівельні відходи до лісу, а це недопустимо. На мій погляд, якщо такого порушника зловили, він повинен прибрати сміття в радіусі десяти метрів. Для того, щоб його затримати, на деревах потрібно встановити відеореєстратори з датчиками руху, які зможуть зафіксувати порушення. Це устаткування недороге, і 5—10 таких камер вистачить на один лісгосп. Я вважаю, щоб ліс став чистішим, необхідно робити конкретні дії», - заявив на прес-конференції громадський активіст Дмитро Мінаєв. Крім того, громадський діяч пропонує істотно збільшити штрафи. Зараз порушникам загрожує грошовий штраф у сумі всього-на-всього 170 гривень, зауважує він.

Заступник начальника Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко поділяє думку громадських діячів, що до порушників необхідно вживати суворіших заходів. Він пояснює, що на одного лісника сьогодні припадає до 1,5 тисячі гектарів лісу. Прибрати всю територію самостійно лісник при всьому бажанні не може. Акції з очищення території зазвичай проводяться навесні та восени. При цьому прибирання сміття у приміських лісах покладене на органи місцевого самоврядування, які теж не квапляться наводити лад. Тому лісники вдячні громадським діячам, які допомагають очищати ліс. «Відпочивши на природі, люди залишають після себе порожні пляшки, банки та скло, яким можуть поранитися звірі. Деякі вивозять до лісу промислове сміття. Вони пояснюють це тим, що дешевше заплатити штраф, ніж везти сміття на звалище», — говорить В.Величко.

Утім, не всі жителі сіл і міст залишаються байдужими до проблеми засмічення лісів. Наприклад, в Новомосковську вирішили робити регулярні рейди в лісах біля річки Самари, де люблять збиратися відпочивальники. Новомосковські активісти мають намір хоч би раз на декілька місяців проводити кампанію з прибирання зелених масивів. «Усі, хто хоче бачити чисте довкілля, зможуть брати участь у наших акціях із прибирання лісу. Ми збираємося прибирати Самарський ліс систематично», — заявив депутат Новомосковської міськради Валерій Гребьонкін. До прибирання залучають школярів, підприємців і просто небайдужих жителів міста. «Екоактивісти вже провели декілька акцій у приміському лісі. Останнє прибирання відбулося 7 грудня — 40 жителів міста зібрали понад 400 мішків сміття. Саме стільки відходів скупчилося в лісі всього за два осінні місяці», — розповідає депутат.

Підприємці Новомосковська збираються своїм коштом відремонтувати пішохідні містки через Самару в зоні відпочинку. На узліссі встановлять контейнери для збору сміття. «Ми вирішили спробувати купити чотири контейнери та встановити їх на вході-виході з лісу. Правда, ще не вирішили, як ми збережемо ці контейнери, може, лісництво допоможе нам їх  охороняти, — ділиться планами В.Гребьонкін. — І дуже просимо лісництво укласти угоду з тими, хто вивозить сміття, щоб вони раз на декілька днів забирали сміття із цих контейнерів. Підприємці навіть готові сплачувати цю послугу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати