Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Міністр тішиться, громадськість — скаржиться

Медичну реформу на Дніпропетровщині оцінюють по-різному
31 травня, 12:03

Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова високо оцінила якість підготовки та проведення модернізації охорони здоров’я на Дніпропетровщині. Про це вона заявила під час робочого візиту до регіону. «Дніпропетровська область своєчасно розпочала всі заходи з підготовки до медичної реформи та її проведення, чітко виконала всі зобов’язання. Гадаю, регіон, набравши дуже високі темпи з організації роботи первинної медико-санітарної допомоги, буде їх утримувати й надалі, — зазначила Богатирьова. — Вважаю, що той позитивний досвід, який є сьогодні в пілотних регіонах, може бути задіяний у практиці організації охорони здоров’я й на інших територіях». Міністр завітала до медичних закладів у Дніпропетровському, Новомосковському та Павлоградському районах області. «Що більш за все мене потішило в Дніпропетровській області? Я була в трьох районах, відвідала амбулаторії та фельдшерсько-акушерський пункт. Розмовляла з пацієнтами, які висловлювали досить багато позитивних оцінок щодо роботи медиків і саме такої форми організації медичної допомоги, як первинна допомога», — наголосила Богатирьова. Вона запевнила, що це були не підготовлені, а звичайні люди, які прийшли на прийом до лікаря.

Міністр розповіла на брифінгу, що в результаті проведення реформи в пілотних регіонах було визначено моменти, які потребують доопрацювання на центральному рівні влади. Це стосується, зокрема, співвідношення фінансування первинної та вторинної ланок медичного обслуговування. «Збільшення фінансування станеться в бік вторинної медичної допомоги. Це може бути 72 відсотки, решта — на «первинку». Це робимо з тією метою, щоб на вторинному рівні в містах не страждало надання допомоги хворим, які перебувають на стаціонарному лікуванні», — зазначила Богатирьова. Окрім того, Міністерство охорони здоров’я України планує збільшити держзамовлення на підготовку сімейних лікарів у медичних вищих навчальних закладах та коледжах. Зараз у пілотній Дніпропетровській області працює лише 713 сімейних лікарів, які обслуговують 47 відсотків населення області, зокрема сільського населення — 90 відсотків. Планується, що до кінця 2013 року буде підготовлено ще 400 таких фахівців.

Цікаво, що напередодні візиту міністра охорони здоров’я Дніпропетровська громадська організація «Незалежний батьківський рух «За наших дітей!» звернулася до Президента України Віктора Януковича з відкритим листом, у якому висловила своє ставлення до «пілотного проекту» з реформування обласної медицини. «Більш як півтора року в області йде медична реформа, яка не наближає, а віддаляє медицину від нас і від наших дітей, — стверджується в цьому посланні. — Медреформа в тому форматі, який відбувається в Дніпропетровській області, робить медицину недоступною, платною та загрозливою для життя наших дітей. А це пряме порушення Конституції України. Судіть самі, сьогодні потрапити на прийом до дитячого вузького спеціаліста, зробити УЗІ або здати безкоштовні розгорнуті аналізи стало значно складніше й суттєво дорожче. У нас закрили всі дитячі поліклініки, зруйнували систему диспансеризації, а в найближчі рік-два наших дітей хочуть залишити без лікарів-педіатрів». «Усе робиться для скорочення фінансування медичних закладів і нічого не робиться для наближення медицини до пацієнтів і покращання якості медичних послуг», — із розпачем наголошується в листі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати