Наші виборці не дурні, а розумні
Вони бачать, що життя все гірше й гірше, борги держави все більші й більші, виробляють усе менше й менше, сифілісу та туберкульозу все більше й більше. Обіцяного неодноразово поліпшення все нема та нема. Тому основна маса народу нікому не вірить, тим більше, що більшість кандидатів на посаду Президента, працювали у виконавчій або в законодавчій гілці влади. У людей немає роботи, селян з ринків вигнали, бо там 90% імпорту, їм немає місця для торгівлі, а поза ринком їх ганяють, як зайців, вони у себе в Києві на становищі другорядних людей. За кордоном існує захист внутрішнього ринку, а Верховна Рада законів для захисту внутрішнього ринку ніяк не прийме. США піклуються про здоров'я нації: скоротили куріння (за їх даними, куріння скорочує тривалість життя в середньому на 22 роки). У Норвегії в святкові й вихідні дні не продають міцні спиртні напої, і в ці дні різко скорочується аварійність і злочинність, пов'язана з алкоголем. В Україні тютюнові вироби рекламуються скрізь, починаючи з Хрещатика. Якщо в США компанії платять податки, які йдуть на лікування хвороб, пов'язаних з курінням, то в нас — ні. І пий — скільки влізе!
О. Мороз скаржиться на народ. Але я на його ім'я, коли він був Головою Верховної Ради, надіслав понад 20 листів — жодної відповіді. Не відповідає на листи й виконавча влада, не відповідають і депутати. А як може бути інакше, якщо з тридцяти тисяч нормативно-правових актів в Україні лише 4,6% — закони. При такій роботі Верховної Ради, як зараз, їй треба 150 років, щоб ухвалити всі закони («Політична думка». — В. Полохало, № 3, 1999 р.).
Люди, котрі займаються передвиборною кампанією, на мій погляд, перебільшують свою роль, набивають ціну. Навіть без знайомства зі ЗМІ 1/3 виборців проголосувала за чинного Президента, міркуючи приблизно так: «А що зробить новий? Як кожний директор, прийшовши на роботу, перебудує свій кабінет і дачу, замінить секретарку на більш молоду, стане підбирати своє оточення, а оточення займеться ремонтом кабінетів, добором секретаря та добором нових кадрів і лише за два роки займеться роботою. Та хай буде так, аби не гірше, не посилали б дітей до Чечні, не висилали б у Сибір на лісоповал». Третина виборців підтримала лівих, державника Мороза й Симоненка, який за союз із Москвою, незважаючи на те, що там при владі антикомуністи. На мій не один десяток листів йому особисто й фракції «комуністів» у попередній Верховній Раді — жодної відповіді. Чому?
Ще третина виборців — за правих, сподіваючись на те, що Є. Марчук наведе порядок. Частина сподівається, що це зробить Л. Кучма, частина — за «рухи», частина — за інших, менш відомих.
В Україні зараз ідеальні умови для піднесення економіки, поліпшення життя, оскільки до виборів наступних депутатів Верховної Ради та Президента багато часу, і немає сенсу комусь шкодити, дискредитувати яку-небудь гілку влади. Треба створити у Верховній Раді державну, народну більшість. Необхідно терміново приймати закони для стимулювання виробництва, захисту внутрішнього ринку, обмеження куріння, пияцтва, боротьби з нелегалами та інші. А Є. Марчуку, О. Морозу взяти активну участь у створенні корисних для України законів. Гадаю, що і П. Симоненко не буде обіч цього процесу.
Випуск газети №:
№224, (1999)Рубрика
Суспільство