Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Найбільші проблеми – поселення та працевлаштування»

Дніпропетровський центр допомоги біженцям... потребує допомоги
13 червня, 12:51

Центр допомоги переселенцям і біженцям у Дніпропетровську — скромна будівля неподалік залізничного вокзалу, де останнім часом в особливо напруженій атмосфері працюють волонтери зі Штабу національного захисту області. Установа з’явилася ще в березні, коли виникла необхідність облаштовувати переселенців із Криму, а сьогодні ж потік біженців із Донецької та Луганської областей змушує працювати іноді з ранку й до пізньої ночі.

Швидкість облаштування біженців є різною. Часто це залежить, передусім, від особистих запитів самих переселенців. Але бувають і бюрократичні проблеми: наприклад, якщо людина проживає в Слов’янську, але має прописку в Дніпропетровській області, то отримати статус біженця у такому випадку складно. Якщо ж, буває, люди приїздять до міста вночі, вони можуть деякий час пожити в самому Центрі, де є кілька кімнат.

«Дві найбільші проблеми для біженців і для нас — це поселення та працевлаштування, — розповідає волонтер Центру допомоги біженцям Ніна Єлоєва. — Але в останньому випадку є й позитивний момент, наприклад, на 12 червня Дніпропетровський обласний центр зайнятості за участю роботодавців міста запланував ярмарок вакансій для осіб, які шукають роботу. База даних житла в нас доволі бідна, й вона вже багато в чому вичерпана, тому що з березня до нас їдуть кримчани. А тепер їдуть ще з Донецької та Луганської областей, і ми просто «розриваємось».

Із першого дня Центру біженцям дуже допомагала обласна державна адміністрація, були відповідні розпорядження губернатора. Міська адміністрація, як розповідають волонтери, до останнього часу була «далека» від проблем із біженцями. Та приблизно тиждень тому вони мобілізувалися, приходили до Центру, допомогли з ремонтом і облаштуванням дитячої кімнати.

«Гуртожитки, які ми надаємо для житла, перебувають під керівництвом Департаменту освіти, з яким ми співпрацюємо, і доволі ефективно, — продовжує Ніна Єлоєва. — Також ми з першого дня співпрацюємо з Департаментами соцзахисту і охорони здоров’я і можемо їм лише дякувати. Міський комунальний фонд надав по два місця в трьох готелях, а також домовився з хазяїном невеличкого міського готелю, який прийняв до себе трьох людей».

Центр допомоги біженців потребує людей, які готові хоч на кілька місяців безкоштовно допомогти з житлом. Деякі люди можуть неадекватно сприймати ситуацію і телефонують з пропозиціями на кшталт: «Я продаю будинок, нехай біженці його у мене купують». Але треба розуміти, що іноді люди приїздять у зовсім скрутному становищі.

Шукають також потенційних роботодавців. «До нас вже телефонував чоловік, який має фірму з облаштування вікон, шукав працівників, готовий навіть надати житло», — розповідають волонтери.

До Центру допомоги біженцям, що розташований за адресою: проспект К. Маркса, 119, у Дніпропетровську, просять приносити продукти харчування з довгим терміном зберігання, дитячий одяг та іграшки, засоби гігієни, постільну білизну, рушники. Можна надавати й фінансову допомогу, але карток чи реквізитів поки що нема — всі отримані й віддані гроші фіксують у спеціальному зошиті, щоб люди бачили, що кошти мають правильне призначення.

Волонтери також потрібні  — принципові та порядні. Колектив волонтерів Центру допомоги біженцям є згуртованим ще з часів спільної роботи в Штабі національного захисту, і, спостерігаючи за ними, легко побачити, що це надзвичайно ідейна робота, яка потребує великої самовіддачі та взаємної довіри.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати