Новини з регіонів
У Брусилові на Житомирщині відкрили пам’ятник письменникові Олексію Опанасюку
Там, де дітей меншає, розмов про їхній добробут більшає. Про їхні права:
Самі діти із правами обізнані мало.
Наші не знають, що десь немає права не працювати 12 годин, коли тобі дванадцять років, й не брати до рук Калашникова, коли тобі чотирнадцять.
І слава Богу.
Дякувати Богові, що в нас у День захисту дітей вчать захищати дітей від чужих проблем.
А також, що їх у нас не калічать легким життям.
Скажімо, коли закривають сільські школи, діти дістають важливий урок, що не все медом мазано, і десять кілометрів до сусіднього села — не так уже й далеко.
Коли укрупнюють дитячі садочки, бо решту садочків уже продали багатим дядям, діти вчаться, що в групах по 40 дітей і веселіше, й значно легше впоратися з вихователькою, ніж у групах, де всього 20 дітлахів.
Коли на уроках їм розказують, що одні національні герої вже зовсім не герої, вони вчаться, що дорослі навіть дивакуватіші, ніж їм це раніше здавалося.
А от коли вчителька вигадує різні вади в дитини, щоб видурювати в батьків гроші на «індивідуальні» заняття, діти вчаться просто не поспішати дорослішати.
Головна ж заслуга цієї держави перед дітьми — це те, що нормальне дитинство тут ще нікуди не ділося, його тут так і не змогли підмінити дорослими проблемами, воно тут таке саме несерйозне, як-от в оповіданнях для дітей із радянських часів.
Письменникові, який ще в 1960-х писав для менших, Олексієві Опанасюку, минулої суботи ставили пам’ятник у Брусилові, що на Житомирщині, звідки він родом. Ще молодим він видав збірочку оповідань для дітей «В’язанка», в якій спостережливість, проникливість, допитливість, щирість, безпосередність і дружба малечі такі ж неповторні, як і саме дитинство, де дитяче вплітається в доросле, щоб доросле було не злим.
На відкритті пам’ятника були літератори з Житомирської письменницької організації, якою Олексій Опанасюк керував понад двадцять років. Вони дякували йому за його книжки. Були і представники партії «Свобода», що дякували йому за популяризацію українських національних героїв, вихідців із Житомирщини. Були громадські діячі, які дякували йому за його плече. І були його односельці, котрі дякували йому за те, що він був. Олекса СІРИЙ.
Волинські пластуни відкривають табір для малят — «Автостопом по казках»
До нього вони запрошують діток віком від двох до п’яти років. Табір буде розвиваючим і діятиме на базі Польського центру діалогу в селі Костюхнівка, що в Маневицькому районі. Це село для поляків є своєрідним місцем паломництва. Адже свого часу, в Першу світову, тут воював їхній майбутній президент Юзеф Пілсудський, є два кладовища польських легіонерів. Кілька років тому полякам вдалося придбати старе приміщення місцевої школи, в котрому вони нині створили справді європейські умови. Адже сюди, щоб вшанувати пам’ять земляків, часто приїжджають поляки, тут відпочивають харцери. І саме в Костюхнівці вдалося, розповідає комендант майбутнього табору, пластунка з 14 річним стажем Олеся Божко, відшукати приміщення, котре б задовольнило їхні вимоги. У цій волинській глибинці є наразі навіть доступ до Інтернету. Пластуни мають багато таборів різноманітної тематики. Але табори для «пташат», як називають в організації малюків, лише починаються, проте вже добре себе зарекомендували. У такому таборі передбачено участь і дитини, й когось із батьків (або старших родичів). Навіть такі малі дітки потребують спілкування з собі подібними та розвитку своїх здібностей, вважають у Пласті. У волинському таборі кожен день збираються присвятити якійсь казці, яку по-новому покажуть. Також у Костюхнівці разом із табором для «пташат» діятиме й юначий табір пластунів, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.
На всіх площах Чернівців почали діяти безплатні Wi-Fi-зони
Відтепер на всіх п’яти площах центру Чернівців до послуг містян і гостей столиці Буковини безплатні Wi-Fi-зони з вільним доступом до Інтернету. Їхнє розміщення позначено на інтерактивній карті міста та найближчим часом буде позначено спеціальними знаками безпосередньо на місцях. Облаштування зон здійснила одна з найбільших у Чернівцях фірма-провайдер відповідно до умов її співпраці з Чернівецькою міськрадою. Нові Wi-Fi-зони презентували під час ІХ Буковинського туристичного ярмарку, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Випуск газети №:
№95, (2013)Рубрика
Суспільство