Обмінятися досвідом і започаткувати спільні проекти
Незабаром стартує Форум української діаспори «Дніпро-2017»Українська молодь із 20 країн світу зустрінеться у Дніпрі — обмінятися досвідом і започаткувати спільні проекти.
Напередодні Дня державного прапора та Дня незалежності 300 лідерів молодіжних організацій з усього світу вперше зберуться в нашому місті. Організатор масштабної події — Світовий конгрес українських молодіжних організацій (СКУМО), найавторитетніша організація, яка об’єднує і презентує українські молодіжні рухи у різних країнах світу. Форум проводиться за сприяння міського голови Дніпра Бориса Філатова та Дніпровської міської ради за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Символічно, що в цьому році Світовий конгрес українських молодіжних організацій відзначає свою 50-ту річницю. І в цей ювілейний для організації рік саме Дніпро стане центром українського молодіжного руху, де лідери з усього світу зможуть поспілкуватися, обмінятися контактами й розробити спільні проекти.
Міський голова Дніпра Борис Філатов наголосив: для міста це — унікальна можливість залучити нові інвестиції та заявити про себе як про повноправного члена європейської родини, адже саме українська діаспора є найкращим лобістом інтересів нашої держави у світі.
«Люди зберуться не просто, щоб гарно відпочити. Їхня мета — плідна робота в секціях. Молодь із усього світу обговорюватиме політичні та економічні питання. Дніпро — форпост українського патріотизму, й діаспорянам цікаво побачити, як нині живе наше місто. Безумовно, проведенню форуму передували численні перемовини. Та в нинішніх непростих умовах необхідно привертати якомога більше уваги, зокрема, іноземних гостей», — зазначив Борис Філатов під час прес-конференції 14 серпня.
Місто на Дніпрі динамічно розвивається й залучає молоді таланти для розбудови сучасного європейського міста. Саме Дніпро став форпостом проти зовнішньої агресії у 2014 році, зміг захистити Україну та надихнути суспільство на боротьбу. А сьогодні, багато в чому завдяки зусиллям міської влади на чолі з Борисом Філатовим, саме у Дніпрі, за 250 км від зони бойових дій, може відбуватися захід міжнародного рівня, котрий об’єднує найбільш активну, амбітну та впливову українську молодь із багатьох країн.
«Форум української молоді діаспори — це можливість зустрітися та обмінятися досвідом для лідерів молодіжного громадського руху світу й України, — зазначає президент СКУМО Мирослав Гочак. — А також мати можливість реалізовувати спільні проекти та робити усе можливе заради миру в Україні й позитивної популяризації всього українського у світі».
Особливість конгресу в Дніпрі — спільна секційна робота молоді з України та закордону. Учасники форуму діаспори — це етнічні українці з Литви, Естонії, Фінляндії, Угорщини, Німеччини, Пакистану та інших країн світу. Для делегатів заплановані екскурсії знаковими місцями Дніпра, зокрема й до музею АТО. Основні сесії відбудуться 22 та 23 серпня.
За словами директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики мерії Артема Нідєлько, з почесних гостей у Дніпрі чекають віце-спікера Європейського парламенту Ришарда Чарнецького, держсекретаря Міністерства з питань демографії, сім’ї, молоді та соціальної політики Хорватії Маріна Стримоту, депутата парламенту Румунії Мирослава Петрецького, заступника міністра інформаційної політики України Дмитра Золотухіна, міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, відомого медіаексперта Миколу Княжицького, а також почесних послів і консулів різних країн. Світове бізнес-середовище на форумі представлятимуть віце-президент Міжнародної торгової палати ІСС Ukraine Тарас Демкура, очільник Україно-іспанської торгово-промислової палати Михайло Петруняк і Україно-сербської торгово-промислової палати — Мирослав Гочак.
У рамках форуму діаспоряни та мешканці Дніпра планують встановити всеукраїнський рекорд. До Дня державного прапора, який відзначається 23 серпня, вони хочуть створити найбільший синьо-жовтий стяг, розмір якого сягатиме 2,4 м на 23 м. Його розмалюють петриківським розписом у техніці «батик», що передбачає нанесення фарби на тканину.
«Під час підготовки форуму питання мистецтва поставало неодноразово. І ми вирішили зробити подарунок нашим гостям і представити традиційний розпис у новому вигляді. Так, як цього не робив ще ніхто», — додала заступник директора — начальник управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Одарка Біла.
«Переконаний, що дні, проведені на Форумі, у чудовому Дніпрі, сприятимуть виникненню нових ідей та проектів, — зазначає міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. — Окремо відзначу вагому та, без перебільшення, безцінну роль Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО). Адже згуртування та консолідація сил української молоді різних країн вкрай потрібні та необхідні. Насущною є також одна із цілей діяльності — збереження національної ідентичності української молоді».
«Дуже важливо, щоб представники діаспори могли бачити правдиву ситуацію в країні на власні очі, — зазначив президент СКУМО Мирослав Гочак. — На форум завітає багато високопосадовців європейських країн та України, які під час секцій поділяться досвідом із молоддю та дадуть свої поради і рекомендації для ефективнішої діяльності.
СКУМО відкрите до співпраці з усіма. Ми радо запрошуємо долучатися до наших ініціатив, бо саме СКУМО останні роки консолідує співпрацю всієї української молоді діаспори та проводить великі міжнародні форуми й заходи для постійного діалогу співпраці та взаємодії».
Офіційне відкриття Форуму заплановано на 22 серпня 2017 р. о 17.00 годині в Дніпропетровському театрі імені Т.Г. Шевченка.
Випуск газети №:
№145-146, (2017)Рубрика
Суспільство