Об’єднана опозиція обговорила із кращими експертами гуманітарний блок своєї програми
Об’єднана опозиція «Батьківщина» провела громадське обговорення гуманітарних аспектів своєї програми «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя». Українська освіта, наука і культура отримали надію на краще життя.
У Києві відбулася чергова серія експертних круглих столів, під час яких були опрацьовані розділи програми Об’єднаної опозиції, присвячені питанням науки, освіти, культури, духовності та молодіжної політики. Раніше у столиці вже відбулося декілька круглих столів, на яких представники громадянського суспільства висловили свої пропозиції до соціально-економічного розділу програми, таких блоків, як зовнішня політика, громадський контроль над владою, аграрний сектор.
Аналогічні обговорення відбуваються не лише в столиці, а й у кожній області України. Їх буде завершено до кінця червня — для того щоб затвердити остаточну версію документа з урахуванням зауважень від суспільства на наступному опозиційному форумі. Важливе місце у своїй програмі «Батьківщина» приділяє питанням молодіжної політики. Обговоренню цього розділу був присвячений круглий стіл, що відбувся за участю голів понад двох десятків молодіжних громадських організацій України.
«Для нас дуже важливо, щоб кожен аспект був ретельно обговорений. Від того, якими будуть пропозиції, залежатиме, які законопроекти Об’єднана опозиція пропонуватиме в майбутньому парламенті», — сказав заступник керівника Центрального виборчого штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Михайло Лівінський.
Присутні на заході констатували, що наразі поняття державної молодіжної політики повністю відсутнє, адже нинішня влада ліквідувала профільне міністерство, яке займалося проблемами молодіжної політики.
Натомість сьогодні молодь дуже турбують такі невирішені проблеми, як працевлаштування, житлове забезпечення, необхідність проходити примусову службу в армії. За словами керівника Дніпропетровського виборчого штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Андрія Павелка, для того щоб дати відповіді на ці питання, опозиція готує комплексний законопроект про молодь.
«Ми вважаємо, що молодіжна політика є пріоритетом для Об’єднаної опозиції. І сьогодні наше завдання — збирати всі пропозиції з усієї країни, щоб закон якомога якісніше був підготовлений до розгляду у ВР», — зазначив Павелко під час круглого столу. Ухвалення цього закону передбачається програмою опозиції «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя».
Крім того, програмою опозиції передбачено, що призовну службу в армії буде замінено на контрактну. Випускникам вищих навчальних закладів держава гарантуватиме перше робоче місце. Опозиція також має намір запустити Всеукраїнський ринок доступного житла, завдяки якому молоді родини зможуть отримати іпотечні кредити за доступними відсотковими ставками.
Учасники круглого столу від молодіжних організацій запропонували внести до програми і такі пункти, як запровадження кримінальної відповідальності за продаж тютюну та алкоголю неповнолітнім і надання місць у гуртожитках насамперед громадянам України, а не іноземцям.
Опозиція також ставить перед собою завдання ліквідувати черги до дитячих садочків, повернути в комунальну власність усі закриті й передані в оренду чинною владою приміщення дитячих садочків та шкіл, у тому числі в сільській місцевості. Програмою опозиції передбачено проведення Інтернету до всіх сільських і районних бібліотек. А представники студентського самоврядування наполягають на законодавчій забороні Міністерству освіти збільшувати перелік платних послух у вишах.
Ще менше уваги сьогодні в Україні приділяється питанням культури і духовності. Як наголосила народний депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Ольга Боднар, яка брала участь у засіданні круглого столу «Духовно багате, культурно розвинуте суспільство», потрібно відновити діалог між владою та релігійними організаціями.
«Юлія Тимошенко дуже активно працювала в цьому напрямку, була навіть спеціальна програма і комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабміні. Коли прийшла теперішня влада, з 2010 року діалогу з Радою церков немає», — зазначила народний депутат.
У свою чергу народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина», голова комітету ВР з питань культури і духовності Володимир Яворівський наголосив, що програмою об’єднаної опозиції має бути передбачено створений спеціальний кінофонд. «Без кіно ми — глуха провінція. Ми дійшли до того, що українське кіно навіть не виходить у прокат», — зазначив народний депутат.
Програмою Об’єднаної опозиції також передбачено, що державою буде забезпечено високий рівень присутності української мови на телебаченні та радіо, оскільки без державного статусу української мови неможлива ані українська державність, ані українська політична нація.