Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Паризька «висока мода» в Києві

Модна подія року: у рамках закриття 25-го Українського тижня моди відбувся показ колекції haute couture видатного кутюр’є Елі Сааба
23 жовтня, 00:00

— Сьогодні Київ — наймодніша столиця світу. Ніде цього вечора, у цей час не відбувається подій більш статусних та вишуканих. Зараз ми в самому центрі фешн-світу, — наголосила Ірина Данилевська, засновник та голова оргкомітету Українського тижня моди, представляючи знаменитого паризького кутюр’є Елі Сааба на прес-конференції в Києві.

Справді, більш піднесеної та високої (від словосполучення «висока мода») крапки Український тиждень моди ще не знав. Покази колекцій haute couture, де мода найтісніше переплетена з мистецтвом, — рідкість для України, адже наші дизайнери традиційно працюють із прет-а-порте. І це тільки одна з причин, чому приїзд паризького дизайнера Елі Сааба та його колекції haute couture сезону осінь-зима 2009—2010 слід вважати модною подією року.

Елі Сааб, лівієць за походженням, народився в Бейруті 1964 року. Його перші дизайнерські експерименти почалися вже у шестирічному віці. 1981 року він вирушає на навчання до Парижа, але вже за рік повертається додому і відкриває власне ательє в Бейруті. Своїми дизайнерськими витворами він одразу привертає увагу селебріті всієї країни. А вже на початку 90-х приймає замовлення з Парижа та Швейцарії. У 1997 р. Елі Сааб тріумфально повертається до Європи, представивши свою колекцію в Римі. Далі — Мілан, Монако, статус члена Французької федерації високої моди. Сьогодні одяг від Елі Сааба представлений у більш ніж 60-ти фірмових бутіках по всьому світу. У його вечірніх та весільних сукнях, які незмінно складають левову частку колекцій haute couture, поєдналися Схід і Захід, гордовита паризька мода та екзотична для Європи східна розкіш. Сам дизайнер, відповідаючи на запитання про трансформацію теми Сходу-Заходу в своїх колекціях, відповідає, що від початку він намагався працювати у «західному стилі», а зі Сходу запозичив хіба що кольори.

— У будь-якому разі між Сходом та Заходом багато спільного, адже бажання бути красивими притаманне жінкам в усьому світі, — зазначив кутюр’є на прес-конференції в Києві.

Чітку відповідь на це запитання, звичайно ж, слід шукати передусім у колекціях Elie Saab, які, мабуть, без чогось невловимо східного були б зовсім інакшими, занадто, так би мовити, паризькими... До речі, дорога до Києва — це перша подорож його колекції «Осінь—зима 2009—2010 рр.» за кордон. З моменту свого дебюту, влітку цього року, в Парижі, кордону французької столиці вона не перетинала.

Декілька слів про цю вишукану паризьку гостю. Її ім’я — «Архі-кутюр», вона суцільно біла. У її фактурі зливаються шовк, шифон, органза, мереживо, кришталевий бісер, «льодяні» блискітки, хутро. Колекція навіяна творчістю відомого чеського митця-модерніста, театрального художника Альфонса Мухи і пропущена через пристрасть дизайнера до архітектурних форм. Таку моду складно транслювати словами. Радимо переглянути колекцію повністю на офіційному сайті Українського тижня моди www.fashionweek.com.ua.

Сам факт приїзду таких дизайнерів, як Елі Сааб, в Україну (поруч з іншими іменитими митцями) важливий для всієї української модної індустрії, а не тільки для тих, кому пощастило побачити ці 34 витвори мистецтва на власні очі. Це певний сигнал про те, що модний світ в Україні живе, й енергією свого розвитку притягує до Києва решту модного світу.

На прес-конференції, що передувала показу, Ірина Данилевська зазначила, що подібні події інтегрують українських дизайнерів у європейський світ моди.

— Приїзд дизайнера такого рівня — це велика подія не лише для дизайнерів, а й для всієї України, — уточнює модельєр Ірина Караван.

— Не повинно бути ніяких обмежень, — переконана модний експерт Вікторія Андрієвська. — Українські дизайнери мають бути в Європі, а європейські — в Україні. Мені здається, що філософія громадянина світу давно популярна, і той, хто її приймає, саме так і живе.

— Мода — це, перш за все, світове поняття, — приєднується до думки Вікторії дизайнер Олена Даць. — Звичайно, є мода з українським обличчям, з французьким, італійським. Але це те, що нас усіх об’єднує і робить світ цікавішим.

Нагадаємо, що меценатом приїзду Елі Сааба та його колекції в Україну виступив Олександр Онищенко. На його запрошення, окрім дизайнера, до Києва завітала також українська подруга Джеймса Бонда Ольга Куриленко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати