Почути міноритарія
Захищати свої інтереси від ворожої iнформацiйної кампанії збираються міноритарні акціонери АКБ «Укрсоцбанку». Для цього вони об’єдналися у відповідний комітет. Першою його акцією стало звернення до Національного банку, Генпрокуратури, Антимонопольного комітету та Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку з проханням протидіяти грубим антиконкурентним діям. Учора про це заявила журналістам голова комітету Надія Свинарчук.
Члени комітету виступають проти так званих міноритарних акціонерів, які заявляють про порушення їхніх прав у ході проведення додаткової емісії акцій банку. «Ми впевнені в тому, що проведення додаткової емісії акцій не лише дозволить банку вийти на якісно нові стратегічні рубежі, але й цілком відповідає інтересам міноритарних акціонерів», — зазначив член комітету Олег Волинський.
Реальних міноритаріїв цікавлять насамперед котирування їхніх акцій. «По суті, внаслідок операції, що відбулася ми заробили на своїх акціях понад 1500% прибутку, — сказав Волинський. — І не розуміємо, чому в публікаціях деяких ЗМІ додаткова емісія трактується як небезпечний і невідповідний інтересам міноритаріїв крок».
Представник Комітету Василь Ярошовець підкреслив, що позиція людей, які роблять подібні заяви, далека від позиції міноритарних акціонерів «Укрсоцбанку» й не виправдана економічними інтересами. «Ми не бажаємо, щоб від імені всіх міноритарних акціонерів виступала певна кількість осіб і прикривалася нами», — заявив він.
На думку акціонерів, ініціатором публікацій та звинувачень про незаконність додаткової емісії, розміщених у певних ЗМІ, а також юридичної війни, розв’язаної в українських судах з метою зриву операції, є впливова бізнес-група — «Приват». (Раніше голова наглядової ради «Укрсоцбанку» Ігор Юшко заявив, що Укрсоцбанк має в своєму розпорядженні документи, що вказують на причетність до інформаційної та юридичної кампанії проти «Укрсоцбанку» осіб, пов’язаних iз групою «Приват», метою якої є зрив операції з продажу його контрольного пакету Banca Intesa SpA, і звинуватив цю групу в несумлінній конкуренції). Мiноритарнi акцiонери вважають, що «Приват» побоюється конкуренції з боку «Укрсоцбанку», який, істотно підвищивши свою капіталізацію й отримавши (завдяки входженню іноземного акціонера та пов’язаному з цим здешевленню зовнішніх позик) дешевші й більш довгострокові ресурси, зможе збільшити свою ринкову присутність, збільшивши обсяги кредитування під нижчі відсоткові ставки». (У мережі «Укрсоцбанку» є 529 операційних точок, із них — 489 безбалансових, 13 підзвітних і 27 обласних філіалів. Чисті активи банку на 1 березня 2006 року становили 10,859 млрд. грн., поточний фінансовий результат — 29,2 млн. грн.).
За словами Свинарчук, «бізнес-групи намагаються шляхом шантажу зірвати прихід на український ринок великого європейського банку». Представники міноритаріїв упевнені, що спроби загальмувати додаткову емісію акцій та оскаржити рішення зборів акціонерів завдають збиток акціонерам, які підписалися на акції додаткової емісії, позбавляють їх можливості отримати прибуток на підвищенні ринкового курсу акцій і перешкоджають банку в реєстрації цієї емісії.
Наразі до комітету входять 19 акціонерів. Він звернеться й до інших міноритарних акціонерів iз пропозицією підключитися до його діяльності. Крім того, комітет збирається всіляко сприяти банку в його роботі щодо реєстрації додаткового випуску акцій та відстоюванні позиції акціонерів перед новим власником — італійським банком — про викуп у них акцій за ринковою ціною.