Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Поки у світі є хоч один інфікований, небезпека загрожує всім дітям планети

Поширення поліомієліту залишається «надзвичайною ситуацією міжнародного значення» — ВООЗ
09 січня, 10:50
ДИТИНІ ВВОДЯТЬ ВАКЦИНУ ПРОТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ ПІД ЧАС КАМПАНІЇ ПО ВАКЦИНАЦІЇ ВДОМА В САНІ, ЙЕМЕН / ФОТО РЕЙТЕР

Комітет з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) висловлює занепокоєння у зв’язку зі значним зростанням кількості нових випадків зараження диким поліовірусом першого типу: із 28 2018 року до 113  — 2019-го, повідомляє news.un.org. Особливо тривожна ситуація склалася в Пакистані й Афганістані. Поки у світі є хоч один інфікований, небезпека загрожує всім дітям планети, нагадують у ВООЗ.

З 1988 року кількість випадків захворювання на дикий поліовірус зменшилося більш ніж на 99 відсотків. Проте спочивати на лаврах не варто, нагадують фахівці. За сьогоднішнього рівня глобалізації спалах захворювання в будь-якій точці світу становить небезпеку для кожної дитини. Як вважають фахівці ВООЗ, нездатність ліквідувати поліомієліт у стійких вогнищах, що залишаються, може призвести до того, що через 10 років кількість нових випадків захворювання може знову зрости до 200 тисяч на рік. Із 3 штамів дикого поліовірусу (тип 1, тип 2 і тип 3) дикий поліовірус 2-го типу було ліквідовано 1999 року, а останній випадок інфікування диким поліовірусом 3-го типу було зареєстровано в Нігерії у листопаді 2012 року. Проте, як повідомляють сьогодні з ВООЗ, кількість випадків інфікування поліовірусом першого типу несподівано зросла.

Комітет з надзвичайних ситуацій ВООЗ у зв’язку з можливою передачею і міжнародним поширенням поліовірусу зібрався в грудні, свої остаточні висновки експерти опублікували 7 січня 2020 року. Члени Комітету одностайно ухвалили, що загроза поширення поліомієліту залишається «надзвичайною ситуацією в галузі суспільної охорони здоров’я, що має міжнародне значення» (НСЗМЗ) і продовжили пов’язані з цим статусом тимчасові рекомендації ще на три місяці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати