РЕЛIГIЙНI НОВИНИ
На Кубі побував Вселенський Патріарх ВарфоломійНа Кубі побував Вселенський Патріарх Варфоломій
Главу Константинопольської православної церкви зустрів біля трапу літака голова Державної ради Куби Фідель Кастро, а також група священиків та іноземних дипломатів. Під час візиту, який тривав до 26 січня, патріарх Варфоломій освятив перший на острові православний храм святого Миколи Чудотворця в історичній частині Гавани, зустрівся з членами кубинського уряду та з представниками релігійних конфесій. Вселенський Патріарх вручив Фіделю Кастро православний Орден святого Андрія на знак вдячності за побудову церкви святого Миколи, всi витрати на будівництво якої узяв на себе уряд Куби.
Згідно iз статистичними даними сьогодні на Кубі проживає 2000 православних, із них 200 — кубинці та близько 1800 — росіяни і представники інших слов’янських держав.
Патріарх Варфоломій став першим із Предстоятелів Православних церков, який відвідав Кубу.
Концерт на знак примирення
У Ватикані відбувся концерт на знак примирення віруючих трьох світових релігій, на якому разом із Папою Іваном Павлом II були присутні глави іудейської та мусульманської церков Італії. Іван Павло II закликав мусульман, євреїв та християн до примирення на знак віри в єдиного Бога. Нагадаймо, що Іван Павло II став першим папою, який підтримує відносини з представниками інших релігій. 1986 року він уперше за всю історію понтифікату відвідав римську синагогу, а також молився біля Стіни Плачу в Єрусалимі. Відвідав Іван Павло і мусульманські мечеті.
У католицькому соборі Вестмінстера (Велика Британія) уперше відправили православну службу
Її провів єпископ Сергієвський Василь, управитель Сурозькою єпархією Російської православної церкви у Великій Британії. Після закінчення служби він сказав: «Сьогодні ми бачимо приклад того єднання, якого бажає Господь». А присутній на богослужінні архієпископ Вестмінстерський Мерфі-О’Коннор зазначив: «Хочу запевнити своїх православних друзів у розумінні нашої єдності та сказати, що ми знаходимося на шляху до нього». Службу відвідали понад 500 прихожан собору (католиків). Почесними гостями були лорд-мер лондонського району Вестмінстер Джен Прендергаст, посол РФ у Великій Британії Григорій Карасін, високопоставлені представники Грецької та Вірменської православних церков. Зауважимо, що православні богослужіння в католицькому храмі на території України або Росії нині залишаються неможливими.
«Ісус Христос був родом iз Дону»
...стверджує донський краєзнавець Олександр Лудов. За його словами, поклоніння волхвів мало місце у Приазов’ї. Доказ тому — особлива любов, з якою слов’яни ставляться до Богородиці. Краєзнавець стверджує, що Христос, прийшовши до Єрусалима, розмовляв із місцевими через перекладача. Не розібрали іудеї і слів, які Ісус промовив, вмираючи на хресті. Отже, фраза прозвучала тим говором, яким жителі донських земель зверталися до Бога(!).
Пан Лудов не є першовідкривачем. Спори про національність Спасителя вели ще у середньовіччя. Багатьох віруючих непокоїла думка (багатьом і нині не дає спокою), що за своєю земною природою Господь — єврей. У середньовіччі було вирішено — якщо Ісус жил у Галілеї, то вважати його не євреєм, а... галілеянином. А в мусульманському Корані Христос фігурує як великий пророк Ісса, якого правовірні вважали арабом. Тому на багатьох східних мініатюрах Ісуса зображено в чалмі, халаті, гостроносих туфлях та з вузькою довгою бородою. Серед адептів східних релігій одні вважають, що Христос був індусом-брахманом, інші — що буддійським ченцем.
Рішучий крок в «аріїзації» Христа зробили німецькі нацисти, оголосивши його персидським мудрецем. Слідами Гітлера пішли наші «мудреці» національного спрямування (читай — антисеміти).
Є одна стара притча. Митрополит Антоній Сурозький одного разу відвідав християнську общину в Африці. Перед його проповіддю мудрий вождь попередив тубільців: «Не дивіться, що наш гість білий і не такий, як ми. Душа в нього така ж чорна, як у нас».