Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Руйнівна позиція

Розтрату коштів екологічного фонду Київської області чиновники назвали... виконанням повноважень
21 лютого, 10:31

Нічого протизаконного не робили, зокрема державних грошей не привласнювали, кожна копійка пішла за призначенням — на створення нових об’єктів природно-заповідного фонду Київщини. Так коротко можна резюмувати відповідь Департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації на редакційний запит щодо неправомірного використання бюджетних коштів.

У розтраті переконані експерти Міжнародної благодійної організації «Екологія — Право — Людина», котрі проаналізували тендерну документацію на створення проектів для шести об’єктів ПЗФ: заказників «Оранський» і «Косівський» і пам’яток природи «Володимирова криниця», «Катеринин дуб», «Три дуби» та «Володимира дуби» (детальніше про це «День» писав у матеріалі «Сім дерев та одне джерело» у № 8-9 від 20-21 січня 2017 року).

Як повідомляли активісти, екологічний департамент перерахував Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління 355 тисяч гривень за розробку проектів без оприлюднення тендерної документації у системі ProZorro. Ще один огріх екологічного департаменту — ремонт пішохідних доріжок у парку-пам’ятці «Кагарлицький» за 600 тисяч гривень, проведений так само без тендера. До того ж гроші планували витратити з обласного екологічного фонду, тобто з видатків, спрямованих виключно на природоохоронні заходи.

Ми поцікавились у департаменту, з яких міркувань так звані екологічні видатки спрямували на пішохідні доріжки. «Відповідно до переліку природоохоронних заходів на 2016 рік було розроблено проект створення територій та об’єктів ПЗФ місцевого значення, а також проект капітального ремонту пішохідних доріжок у парку-пам’ятці «Кагарлицький». Процедура державної  закупівлі щодо розроблення проектів проходила відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», що діяв до 1 липня 2016 року, тому всі документи тендерної документації є у відкритому доступі на сайті веб-порталу «Державні закупівлі», — йдеться у відповіді прес-служби департаменту. — Зазначені заходи є природоохоронними, оскільки відповідають вимогам Постанови Кабміну від 17 вересня 1996 року №1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів». Процедура державної закупівлі щодо пішохідних доріжок у парку була здійснена відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», за яким замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює  на веб-порталі центрального органу виконавчої влади інформацію про закупівлю. Тож департамент діяв відповідно до своїх повноважень».

Така позиція чиновників руйнує природоохоронну сферу, вважає експерт МБО «Екологія — Право — Людина» Петро Тєстов, котрий виявив фінансові порушення у роботі структури. А отриману «Днем» відповідь активіст назвав дотриманням формальностей.

«Коштів у природоохоронній галузі зовсім небагато, витрачати їх треба раціонально. Зокрема незрозуміло, чому ремонт доріжок у Кагарлику є більшим пріоритетом, ніж ремонт очисних споруд у Фастові чи інших містах області, адже це фінансується з одного фонду, — коментує Петро Тєстов. — Інші області, наприклад, Тернопільська, створюють невеликі об’єкти ПЗФ — заказники, пам’ятки природи — без залучення коштів із природоохоронних фондів, силами працівників профільних департаментів. Тому виникає питання: а яка взагалі кваліфікація у працівників Департаменту екології Київської ОДА, якщо вони не можуть зробити елементарне?»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати