Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сергій СОБОЛЄВ: «Рішення рішенню — різниця»

19 квітня, 00:00

Iз проханням прокоментувати ситуацію на 35-му виборчому окрузі газета «День» звернулася до колеги Олександра Жира по партії Сергія Соболєва.

— Днями Верховний Суд України, за словами Олександра Жира, зобов’язав окружком 35-го округу провести перерахунок голосів на 8 виборчих дільницях округу, де було виявлено порушення в ході підрахунку голосів. Чому, на вашу думку, йдеться про перегляд результатів саме 8, адже раніше йшлося про 58 дільниць?

— Річ у тім, що у Верховному Суді фігурували всі порушення, що були зафіксовані під час виборів. Це і порушення з двома однаковими протоколами та підписами, але з різними цифрами по переможцях. Це й інші протоколи, де є підтирки чи нестиковки в один-два голоси. І з цієї всієї суми протоколів, зібраних і переданих до Верховного Суду, суд вибрав лише 8. По них, в принципі, неможливо встановити результати виборів, бо розбіжність там складає від 200 до 800 голосів.

— А чому не можна було просто перерахувати голоси по цих 8 виборчих дільницях, адже прецедент було створено на минулих виборах, а знадобилося передавати це питання на розгляд до Верховного Суду?

— Якщо по інших 50 дільницях голоси перераховували, то по цих дільницях перерахунок нічого не може дати. Як можна було перераховувати голоси, якщо кількість виданих бюлетенів є значно меншою, ніж кількість тих, які знайшли в урні? З другого боку, таке масове розходження зафіксоване по всій Україні, хоч ЦВК склав програму, яка мала б фіксувати фальсифікацію. Скажімо, якщо кількість бюлетенів більша, ніж видавалося на певну виборчу дільницю, то комп’ютер, в принципі, не приймає протокол по дільниці. Та чомусь по Нікополю, наприклад, такі протоколи проходили.

Власне, у цих восьми протоколах, про які йдеться, були зафіксовані найбільші порушення, але перерахунок нічого не дав би. Уже є результати перерахунку голосів у 35-му окрузі, тільки чомусь ні окружна комісія, ні ЦВК не хоче їх оголошувати. За деякими даними, розрив між кандидатами становить 1039 голосів на користь О. Жира. Таким чином, можна говорити, що відбулася фальсифікація. На жаль, в окружних комісіях відбувалося загальне зведення цифр, а не дотримання принципів елементарної математики. У мене немає ніяких сумнівів в тому, що те, що відбулося безпосередньо з Олександром Жиром, — виключно політична розправа. Тільки не розумію, на що ці люди сподіваються. Невже вони думають, що Жир, не будучи депутатом, але маючи таку потужну фракцію в 120 голосів у парламенті, не продовжуватиме займатися своєю справою?

— До питання про роль судової влади на виборах. Як ви гадаєте, де проходить та межа, за якою власне суд, а не конкретний виборець приймає рішення на виборах?

— Судова влада може встановити лише факти порушень, які сталися під час виборів. Рішення ж на підставі цих фактів вже далі приймає конкретний орган. Скажімо, апеляційний суд вирішує, що волевиявлення громадян було таким, яке не дає можливості встановити результати виборів (на підставі недостатньої кількості урн і кабін для голосування, черг і таке інше), однак жодного конкретного факту, жодної дільниці при цьому не називається. А коли є конкретно встановлені факти, то це інше. Тому рішення рішенню — різниця, без сумніву.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати