Перейти до основного вмісту

СIМЕЙНИЙ АЛЬБОМ УКРАЇНИ

03 грудня, 00:00
Уже вдруге ми публікуємо надзвичайно цікаві оповіді Пантелеймона Казимировича Василевського («Пригоди довкола старої фотографії», «День», № 201 за 29.10.1999,), але на цей раз — цілу низку споминів, які ми вибрали з чималенької бандеролі, що надійшла до редакції. Сьогодні ми пропонуємо дещо з розповідей славетного українського борця Івана Піддубного, з яким Пантелеймон Казимирович спілкувався наприкінці 30-х років. Найближчим часом «День» опублікує і спогади самого Пантелеймона Казимировича. Вітаємо вас, дорогий наш авторе, з днем народження, бажаємо довгих років життя і щоб «подвійна сімка» ще щонайменше — подвоїлась!

Іван ПІДДУБНИЙ: «Моя участь у іспанській кориді»

В Іспанії найприхильніше ставлення виявляли до мене каталонці Барселони. За четвертими гастролями я вирішив влаштувати їм свого роду жарт-несподіванку. Після переможної боротьби на манежі цирку преса повідомила, що, мовляв, післязавтра до початку кориди Піддубний боротиметься вже на арені з найсильнішим іспанцем, імені якого він не назвав. У цьому була своя хитрість...

Трибуни були зповнені людом ущерть, галас стояв оглушливий, бика на арену не випускали. Тореадор з червоною накидкою-капою походжав нервово сюди-туди, не розуміючи, до чого йтиметься далі. Нарешті з напівтемного тунелю спокійно виходять двоє: я в модному смокінгу і капелюсі, тримаючи міцно десницею за лівий ріг могутнього бика, який iшов спокійно поряд, наче теля. Трибуни завмерли — такого видовиська на коридах ніхто ніколи не бачив. Я з биком спокійно вийшов на середину величезної арени, лівою рукою зняв капелюх, правою пригнув голову й шию бика, і разом ми вклонилися спочатку повернувшись до почесних лож, відтак — праворуч і ліворуч. Тримаючи бика за лівий ріг далі, я вийняв білу хустинку і через неї поцілував у слизький ніс свого напарника. Трибуни гриміли оплесками й криками, а бик, уздрівши тореадора з червоною ганчіркою, з люттю кинувся на нього. Корида продовжилась.

Згодом мої недруги-заздрісники розпускали плітки, нібито я бика напоїв чар-зіллям. Я ж, селянський син, змалку привчений лагідно поводитися з тваринами, знав, так би мовити, їхню психологію. Тварини завжди любили мене по-своєму за щиру ласку до них.

Навіщо я поїдав ведмедів та слонів?

У Стокгольмі кореспонденти запитали мене одного разу, яке м'ясо я споживаю, щоб набути величезної сили для перемоги на манежах? Я, не зморгнувши оком, з поважною міною на обличчі, пожартував, мовляв, заради цього в Росії я майже завжди їм м'ясо бурих і білих ведмедів, а в поїздках Європою мушу возити запас консервів із м'яса африканських слонів. Чи ж я міг подумати, що борзописці «проковтнуть» мій жарт як правду... Уже наступного ранку мій перекладач читав у газеті приблизно таке повідомлення: «Чемпіон Піддубний поїдає ведмедів та слонів. Ось секрет, від чого він набирає звірячої сили, а в наших ресторанах розпустив чутки, що їсть лише перепелиць та рябчиків». Відомі спортсмени завжди приречені на легенди, вигадки та анекдоти. Така вже їхня доля.

Знайшов у родинних архівах Пантелеймон ВАСИЛЕВСЬКИЙ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати