Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Структура собівартості буханки»

Більшість заводів Хмельниччини не зменшили ціну на хліб
23 жовтня, 00:00

Наталя Бохонська говорить, що 18 заводів з 31, які відзвітували до інспекції, не зменшили роздрібні ціни на хліб: «Це переважно підприємства споживкооперації». У Славуті і навколишніх селах правлять за кілограмову буханку по 2,3 гривні, у Сатанові – по 2,14, у Старій Синяві – 2,08... На заводах пояснюють, що печуть хліб із «старих» запасів борошна. Мовляв, аж тоді, коли ці запаси вичерпаються, проаналізують і зроблять висновок, чи можна буде зглянутися над бідолашними споживачами продукту всякденного попиту. Хоча, якщо вірити їхнім звітам, запасів вистачить надовго.

Заступник начальника головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації Володимир Кирилюк заявляє, що «ціни на пшеницю впали вдвічі». Одначе тільки на 10 відсотків подешевшав учора хліб у Віньківцях, Волочиську та довколишніх селах цих райцентрів. «У структурі собівартості буханки витрати на борошно становлять до 80% усіх витрат», – продовжує зі знанням справи Наталя Бохонська про те, що для віньковецьких чи волочиських селян, які «добилися нових успіхів у вирощуванні зернових культур», зменшили ціну на хліб, наче відчіпного дали: купуйте та дякуйте, що попустили. У Хмельницькому 0,5-кілограмовий батон не подешевшав – 1,2 гривні. Буцімто цей виріб, як і інші булки, не занесено до реєстру товарів найпершої необхідності.

«Старі» ціни й на макаронні вироби. «Дехто «стриже» купони, а село зірвало осінню посівну», – вважає Володимир Кирилюк. Він говорить, що ця прикра ситуація змусила селян узятися за випікання хліба у домашніх умовах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати