Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сучасна зброя – власноруч

Херсонські прикордонники створили бюджетний пристрій для дистанційного ведення вогню
21 жовтня, 11:37
ФОТО ІВАНА АНТИПЕНКА

На заняттях із тактичної підготовки бійці мобільної застави Херсонського прикордонного  загону «Док» і «Квант» (просять не називати імен) не раз обговорювали мрію мати дистанційно керовану стрілецьку зброю для організації засад, відволікання противника на блокпостах та виконання інших короткострокових бойових завдань. Невдовзі хлопці вирішили втілити задум практично. Вивчили закордонні аналоги турелей, принцип дії, види застосування і почали працювати над власним проектом. «Квант» написав програмне забезпечення, а «Док» взяв на себе технічну складову. Обом допоміг досвід роботи на підприємствах із виробництва точних приладів. Там же шукали й деталі. Робота зайняла близько місяця.

В результаті бійці створили турель для стрілецької зброї, яка керується спеціальним блоком управління через дріт, дозволяє вести вогонь з автомата типу АК-47, а приєднана до турелі камера виводить зображення на планшетний пристрій, що допомагає розпізнати ціль на відстані кількасот метрів. Головна перевага такого пристрою — невисока вартість, розповідають прикордонники. Зібрати турель «з нуля» бійцям обійшлося трохи менше як у чотири тисячі гривень. А в серійному виробництві вартість можна звести до двох-трьох тисяч за одиницю.

«Ми поставили завдання зробити такий пристрій, який не шкода було б покинути на полі бою або навіть підірвати при підступі ворога, — розповідає один з авторів пристрою «Док». — У разі виявлення противника боєць, який сидить за пультом керування, починає вести вогонь. Складається враження, що з цієї позиції стріляє людина, адже турель рухається як горизонтально, так і вертикально. Крім того, її можна встановити на рухому платформу. Подавити її вогнем марно, хіба що буде пряме попадання в корпус. У цей час наші бійці можуть здійснити маневр, перегрупуватися».

Бійці розробили й «важчу» модифікацію турелі для встановлення кулемета. Опціонально можна змінювати камеру з кращим зумом, перевести турель на радіокерування (це принципово не робили через проблему «заглушення» радіочастот противником) або використати витриваліші матеріали для корпусу. Втім, з усіма цими перевагами пристрій тільки дорожче коштує. У найближчих планах авторів розробки — польові випробування. Там стане зрозуміло, наскільки влучно можна вести вогонь та які можуть виникнути проблеми під час застосування. «Квант» додає, що в практичній розробці — кілька ідей для військового застосування, але про них можна буде говорити згодом. Тепер же таємницю відкривати не хоче. Каже, треба закінчити роботу та й ворогам таку інформацію краще не знати. Щодо турелі, то в разі успішних тестувань залишилося знайти зацікавлених осіб для серійного виробництва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати