Таємниці епохи бароко
Книга австрійського музиканта вийшла в СумахДля людей мистецтва видрук українською унікальної книги Ніколауса Харнонкурта «Музика як мова звуків» — подія. Твір містить інтерпретацію музики епохи бароко, її глибокий аналіз і, за словами фахівців, є переворотом у трактуванні історії класичної музики.
Ідея виходу книги в Україні належить сумському музикознавцю Оресту Ковалю, який, ознайомившись із польським виданням твору, вирішив надати таку можливість і українській читацькій аудиторії. Виявилося, що переклад книги українською вже зроблено музикантом iз Вінниччини Георгієм Курковим, і лише брак коштів не дозволяє втілити задумане в життя. Прохання про фінансову підтримку, з яким Орест Коваль звернувся до Посольства Австрії в Україні, не залишилось поза увагою, і завдяки спонсорській допомозі книга незабаром вийшла друком у Сумському видавництві «Собор».
Презентація видання відбулася у концертному залі обласної філармонії і стала справжнім святом для поціновувачів класичного мистецтва. Перлини барокової музики дарували гостям вечора митці з Сум, Донецька, Києва, Одеси та Львова. Багатьом з них уже доводилось виступати в Сумах — під час міжнародних музичних фестивалів «започаткованих у місті над Пслом. Протягом останніх восьми років тут відбулося 17 фестивалів — органної, камерної, джазової музики. У тому числі й унікальний, вже традиційний, Бах-фест. У фестивалях брали участь музиканти з 19 країн світу. Попри те, що фінансуються ці заходи державою лише на 10-12 відсотків, а решту складають залучені ентузіастами спонсорські кошти, класичне мистецтво у Сумах продовжує розвиватися. Під час презентації книги Ніколауса Харнонкурта Орест Коваль повідомив про заснування у місті Товариства старовинної музики, куди увійдуть митці, які бережуть і розвивають класичну традицію.