Перейти до основного вмісту

ЦЕРКВИ СВIТУ

28 травня, 00:00

Папа Римський запросив до Ватикану українського Президента

25 травня Президент України Віктор Ющенко зустрівся з державним секретарем Ватикану кардиналом Тарчизіо Бертоне. Під час зустрічі обговорювалися питання поглиблення україно-ватиканських відносин і державно-церковного співробітництва, а також міжконфесійного діалогу в Україні. Президент України передав запрошення Папі Римському Бенедикту ХVI відвідати Україну з візитом. Україна високо цінить активну діяльність Папи Римського Бенедикта XVI, направлену на захист загальнолюдських цінностей та миру в усьому світі, зазначив Президент Ющенко. Під час зустрічі делегацією Ватикану були позитивно відмічені зусилля України у сфері міжконфесійного діалогу в нашій державі. Президент України Віктор Ющенко вручив Державному секретарю Святого Престолу, кардиналу Тарчизіо Бертоне орден князя Ярослава Мудрого I ступеня — за видатний особистий внесок у поширення в світі ідеалів миру, справедливості та гуманізму. На зустрічі також була приділена увага питанню проведення науково-дослідної роботи в Секретному ватиканському архіві. Йшлося про дослідження історичних документів, що стосуються історії української держави, зокрема, тих, що пов’язані з Голодомором в Україні. У зустрічі взяли участь архієпископ митрополит Римо-католицької церкви в Україні кардинал Мар’ян Яворський, Апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович та інші духовні особи. (RISU)

Знайдено ковчег заповіту

Німецькі вчені стверджують, що знайшли залишки палацу цариці Савської, а також вівтар, на якому, можливо, зберігався Ковчег. Відкриття, про яке оголосив Гамбурзький університет, викликало скепсис серед археологів. Місцеположення Ковчега, як, власне, і питання про те, чи існував він у реальності, вже кілька століть викликають суперечки. Ковчег має славу найбезціннішого скарбу древнього іудаїзму. Навколо нього ламаються списи в суперечках про те, чим має займатися археологія — складанням хроніки зльотів і падінь цивілізацій чи дослідженням меж між міфами та історією Стародавнього світу. Професор Хельмут Цигерт з археологічного інституту при університеті з 1999 року керує розкопками на півночі Ефіопії. «Виходячи з датування, місцеположення та знайдених нами деталей, я впевнений, що це палац цариці Савської, яка, як вважається, жила в X столітті до н.е. Німецькі дослідники вважають, що цариця — яка мала любовний зв’язок із царем Соломоном — відвезла Ковчег з Єрусалиму, а потім Ковчег був управлений у вівтар Сиріусу. Древні греки називали словом «Сотіс» зірку Сиріус. Згідно з Біблією, Ковчег був виготовлений із дерева акації та оббитий золотими пластинами. Його вінчали фігури двох золотих херувимів, розміщені на кришці. Як вважалося, Ковчег дарував величезну потужність. Приблизно 586 року до н.е., коли вавілоняни перемогли над ізраїльтянами, Ковчег зник. Багато століть пошуки Ковчега вважалися одним із найбільших завдань. Його історія натхнула не лише кінематографістів («У пошуках втраченого Ковчега») але й ті країни, які прагнули встановити спадковість з древніми цивілізаціями (The Guardian)

Кардинал вважає ганьбою розділення причастя

Під час візиту до Москви кардинал Вальтер Каспер зазначив, що євхаристичне розділення християн і відсутність можливості разом — незалежно від конфесії — приймати причастя з однієї чаші є ганьбою для всього християнства, для всього світу. У своїй проповіді кардинал підкреслив значення причастя, як сакраменту єдності й тому зобов’язує віруючих ділиться таїнством з іншими людьми. Під час зустрічі з московськими католиками кардинал Каспер розповів віруючим про історію екуменічного діалогу, починаючи з часів Другого ватиканського собору, згадуючи також про заслуги Папи Римського Іоанна XXIII. Він сказав: «Екуменізм є даром Божим» (Portal.viara.pl)

Вчені Росії проти основ православної культури

Понад 1700 вчених із більшості регіонів Росії закликали президента РФ не допустити зростання нетерпимості, лицемірства та конформізму внаслідок уведення в школах країни примусового викладання основ православної культури. Звернення докторів і кандидатів наук було відіслане в адміністрацію президента РФ ще в квітні минулого року. На думку вчених, викладання в державній школі основ віровчення тієї конфесії, що традиційно переважає в даному регіоні, неминуче призведе до пониження соціального статусу учнів, які мають інше віросповідання або світогляд. Тим більше, існуючі недержавні релігійні навчальні заклади (недільні школи, духовні академії, медресе тощо) забезпечують потребу в освіті для тих, хто цього потребує, не вступаючи в суперечність з конституцією РФ і не створюючи джерела напруженості в суспільстві. Нагадаємо, що ще влітку 2007 року з’явився лист десяти академіків РАН, де говорилося про небезпеку клерикалізації шляхом введення «Основ православної культури», які є викладанням віровчення з націоналістичного погляду. Серед академіків, які підписали звернення, були нобелівські лауреати Жорес Алфьоров і Віталій Гінзбург. За словами авторів «листа 1700», «це демонструє, на якому рівні й в якому стилі вестиметься викладання ОПК у державних школах і теології у державних ВНЗ, якщо рішення про це буде прийняте в сьогоднішній ситуації. Це призведе до розколу країни за конфесійною ознакою, чого не можна допустити». Квітневий лист учених став наймасовішим зверненням інтелігенції до президента РФ щодо порушення світського характеру держави. (Іслам. Ru)

У Нью-Йорку експонують Біблії Гутенберга

У Бібліотеці Моргана в Нью-Йорку відкрилася виставка трьох Біблій творця книгодрукування Іоганна Гутенберга. Всі три примірники були надруковані 1455 року. Дві — на папері, одна — на велені. За словами співробітників бібліотеки, це — унікальна колекція гутенбергівських Біблій: ніхто у світі не володіє трьома книгами відразу. Як зазначають куратори виставки, під час видання кожної Біблії були застосовані різні друкарські технології. «Гутенберг добре розумів проблеми й труднощі оформлення книг. Він знайшов спосіб розташовувати текст так, щоб у книзі було просто орієнтуватися». Експерти з друку вважають експонати Біблії Гутенберга справжніми шедеврами: він виділяв заголовні букви та розділи, використовував червону фарбу, що несло додаткові труднощі, оскільки кольорові малюнки й номери віршів потрібно було вносити від руки». На думку бібліографів, 1455 року Гутенберг надрукував від 120 до 135 Біблій за допомогою рухомої літери. До нині збереглося близько 50 примірників. Ця Біблія була першою книгою великого формату, надрукованою на Заході. За словами співробітників бібліотеки, це — унікальна колекція гутенбергівських Біблій: ніде у світі немає трьох книг відразу. Як відмічають кураторів виставки, при виданні кожній Біблії були застосовані різні друкарські технології. «Гутенберг добре розумів проблеми й труднощі оформлення книг. Ці Біблії були першими книгами великого формату, надруковані на Заході». (Новини світу релігій)

Андрій Шептицький — праведник світу

Головний рабин України Моше Реувен Асман повідомив, що Єврейська община України визнала митрополита Андрія Шептицького Праведником світу. Біля центральної київської синагоги імені Бродського було посаджене дерево на пам’ять митрополита — «Дерево життя». Акція була організована єврейською общиною України й відбулася за участі голів християнських конфесій. Таким чином община висловила вдячність митрополиту Андрію Шептицькому за порятунок у роки Другої світової війни сотень євреїв. Він рятував євреїв у підвалі свого будинку, чим піддавав смертельній небезпеці себе та свою сім’ю. Більше того, Шептицький був автором звернення «Не вбий», де засуджував антисемітизм і гітлерівську антиєврейську пропаганду зокрема. Він був єдиним представником церкви в Європі, хто звернувся з листом до Папи Римського і особисто до Гіммлера, протестуючи проти геноциду євреїв. (Портал.Credo.ru)

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати