Перейти до основного вмісту

ЦЕРКВИ СВIТУ

18 квітня, 00:00

Церква не повинна грати в політичні ігри

Митрополит Мінський і Слуцький Філарет, Патріарший Екзарх усієї Білорусі (Російська православна церква) нещодавно дав визначення ролі церкви як суспільного інституту: «Церква об’єднує найрізноманітніших людей, але не дозволяє тим чи іншим групам втягувати себе в політичні ігри та ідеологічну боротьбу, в лобіювання окремих економічних питань чи в захист чиїхось корпоративних інтересів». Це визначення є також відповіддю на запитання, чому клірик не може бути політичним діячем. (Портал-Credo.ru)

Молитовний сніданок у Білому домі

13 квітня понад дві тисячі релігійних діячів США прибули до Вашингтона на запрошення президента Джорджа Буша на так званий Молитовний сніданок. На цій зустрічі обговорювалися проблеми зміцнення віри та нової євангелізації країни. Як сказав президент США, країні необхідне духовне оновлення, джерелом якого може стати ще більша, аніж раніше повага до людського життя. Саме це і є головним завданням релігійних груп: «Ми повинні завжди прагнути до того, щоб культура життя зростала, щоб сильні захищали слабких і щоб у кожній людській істоті можна було бачити образ Творця». Слова Буша про те, що в країні необхідна імміграційна реформа, були зустрінуті оплесками. Президент вважає, що ця реформа повинна зобов’язувати владу поважати кожну людину, яка живе на землі Сполучених Штатів. Буш позитивно оцінив ту суспільну роль, яку відіграють католицькі церкви США в процесах шкільної освіти дітей і молоді. Він сказав: «Ці школи були збудовані колись бідними іммігрантами; там викладали легіони відданих своїй праці священиків і сестер-черниць. Завдяки ним мільйони американців отримали як знання, так і віру в свої сили, необхідну для досягнення успіху». Почесними гостями «сніданку» були апостольський нунцій у США П’єтро Самбі, головний суддя Верховного суду США Джон Роберт та інші. (PortakWiara.pl)

Мусульмани пропонують змінити російський герб

Глава Центрального духовного управління мусульман Росії (ЦДУМ) Талгат Таджутдін виступив з ідеєю удосконалення-зміни герба Російської Федерації. Розроблені документи, разом із ілюстраціями запропонованого герба, направлено до Адміністрації президента і в усі мусульманські громади Росії. Проекти нового герба Росії та відповідні звернення розміщено в мусульманській газеті. Суть зміни герба Росії полягає в тому, щоб до його складної імперсько-православної геральдики додати символ ісламу — півмісяць. На думку Таджутдіна, над центральною короною російського двоголового орла — замість звичайного хреста — потрібно розмістити «якірний», а над лівою короною, замість чотирикінечного хреста, восьмикінечний. Праву ж корону, на знак визнання ісламської складової держави, пропонується увінчати півмісяцем. Державу в проекті Таджутдіна представлено у вигляді земної кулі, увінчаної «якірним хрестом» із вписаною в нього Зіркою Давида і Храмом Василя Блаженного. У центрі ж герба — на грудях двоголового орла і під Георгієм Побєдоносцем — Таджутдін розміщує напис «Бог Один» (мається на увазі християнство, іслам, іудейство).

Російські патріоти, звичайно ж, обурені. Однак, як не обурюйся, а частка мусульман у складі населення Росії прогресуюче й загрозливо зростає. (Islam.ru)

Євреї звинувачують Папу Римського Пія ХII

Нещодавно монсеньйор Антоніо Франко, апостольський нунцій у Ізраїлі, відмовився від участі в церемонії в пам’ять Шоа (масових убивств євреїв) у новому Меморіальному центрі «Яд Вашем». Причиною стала одна з експозицій Меморіального центру, а саме — фотопортрет Папи Римського Пія ХII і підпис під цим портретом. Антоніо Франко навіть запропонував упорядникам виставки зняти цю експозицію чи змінити її текст. Бо в десяти рядках говориться ось що: «Обраний 1939 року, Папа відклав набік листа, що засуджує антисемітизм і расизм, якого підготував його попередник. Навіть тоді, коли зведення про масові вбивства євреїв дійшли до Ватикану, він не відповів на них ні письмовими, ні усними протестами. 1942 року він не приєднався до засудження союзниками знищення євреїв. Коли євреїв почали депортувати з Риму до Освєнциму, Пій XII не втрутився. Його мовчання й відсутність директив змусили єпископів у Європі особисто вирішувати, як реагувати на те, що відбувається». Антоніо Франко, проте, вважає, що підпис під фото Пія XII «ображає Католицьку церкву і все те, що вона зробила для євреїв». Нунцій також сказав: «Не брати участі в церемонії — це болюча відмова. Моя відсутність не означає неповагу до пам’яті і до жертв цієї трагедії. Але Меморіальний центр «Яд Вашем» інтерпретує факти таким чином, що вони суперечать багатьом іншим історичним фактам». Тим часом, Меморіальний центр «Яд Вашем» відвідував під час візиту до Ізраїлю 2000 року Папа Римський Іван Павло II і не зробив будь-яких засуджуючих заяв.

За заявою МЗС Ізраїлю «церемонія присвячена пам’яті жертв Шоа, трагічної події в історії єврейського народу і однієї з найболючіших подій в історії людства. А що стосується участі в цій церемонії, то кожен чинить так, як йому підказує совість». Стало також відомо, що наукові працівники Центру «Яд Вашем» просять Ватикан відкрити архіви, що належать до ери Пія XII, щоб вивчити питання і, можливо, отримати нову інформацію, відмінну від тієї, яку ми маємо в своєму розпорядженні сьогодні». (Corriere della Sera — RNI)

P.S. Монсеньйор Антоніо Франко був першим нунцієм Апостольського престолу в незалежній Україні.

Обшук у Центрі ісламської культури

6 квітня в приміщенні Санкт-Петербурзького просвітницького Центру ісламської культури стався інцидент, цинічність якого вразила російських мусульман. Як повідомляється в спеціальній заяві-протесті, «працівники спецслужб зробили обшук у Центрі, в ході якого були грубо зневажені конституційні права та гарантії людей, що перебували на той час у його приміщенні. Безцеремонна перевірка документів, вилучення та псування особистих речей, приниження людської гідності супроводжувалися погрозами, лайкою та застосуванням сили. Серед потерпілих опинився, зокрема, професор Правової академії Міністерства юстиції, доктор наук Олексій Тарушкін, діяльність якого відзначено медаллю Федеральної адвокатської палати Російської Федерації. Доля керівника просвітницького центру Мохаммеда Хенні залишається невідомою — проти нього порушено без будь-яких підстав кримінальну справу за звинуваченням у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі». (Islam.ru)

Китайці переходять у католицтво

На Великдень тисячі дорослих громадян Китаю прийняли хрещення в католицьких церквах. Лише в Пекіні під час богослужіння Великої суботи сталося декілька тисяч хрещень. Бажаючих хреститися було так багато, що в парафіях виникли труднощі з добором хрещених батьків. Часто буває так, що одна людина стає хрещеним батьком чи матір’ю для більш ніж десяти новонавернених. Це відбувається, головним чином, у Пекіні й у великих містах — у Шанхаї, Сіані, Кантоні та інших.

Католицькі місіонери вважають, що китайське суспільство пронизане сьогодні матеріалізмом і індивідуалізмом, який породжує відсутність інтересу до життя інших людей. Церква начебто «відповідає на тихий крик сердець таких людей». Значна частина неофітів — це люди «що відбулися» за нового часу, але не задоволені просто комфортним життям, достатком. Вони вірять, що лише християнство спроможне задовольнити їхні духовні потреби. Серед тих, хто охрестився цього року, багато студентів і викладачів навчальних закладів, які шукають сенс життя. Вони твердять, що буддизм і даосизм не дають відповідей на питання таким чином, щоб їх можна було пояснити раціонально і сучасно. Християнство ж дозволяє поєднати віру з розумом. Хрестяться також молоді люди, які приїхали до великих міст із бідних китайських провінцій у пошуках роботи і стали безправними нелегалами. Ці люди знаходять допомогу лише в Католицькій церкві, оскільки на сьогодні в державі практично відсутня дійова система соціальної допомоги. Церква ж займається стариками, сиротами, хворими на СНІД, на що влада змушена дивитися крізь пальці. («Asia news»)

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати