Перейти до основного вмісту

ЦЕРКВИ СВIТУ

25 червня, 00:00

Ватикан включається в дослідження українського Голодомору

Держсекретар Ватикану кардинал Тарчизіо Бертоне повідомив про можливості проведення спільних з українською владою досліджень обставин Голодомору 30-х років, повідомляє Інтерфакс-Релігія. Як заявив Бертоне, «cьогодні культурні інстанції, український уряд та сам Президент просять про можливість створення відповідних наукових комісій. Будуть розглядатися існуючі документи про факти насильства, а також про спроби допомоги з боку Католицької церкви, Святого Престолу в ті часи». Про це заявив Бертоне в інтерв’ю Радіо Ватикану після візиту до України. З його слів, ці дослідження й обмін історичними даними «захоплять усю історію України, як це зазвичай робиться з метою відновлення даних про країни, які вступили у певні відносини зі Святим Престолом, та особливо з Папою... Трагедія Голодомору дуже гостро сприймається українським народом та владою насамперед тому, що жахливий неврожай, який уразив у ті роки Україну, спровокував смерть мільйонів людей». Держсекретар Ватикану додав, що, на думку деяких істориків та «на переконання українського уряду, неврожай був викликаний навмисно — з метою знищення українського народу». (RISU)

Серед перших нагород президента Росії — митрополит УПЦ МП

Президент Росії пан Медведєв поспішив підписати Указ «Про нагородження орденом Пошани митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела (Саввіна) УПЦ МП. Митрополит Агафангел удостоєний нагороди за заслуги у зміцненні духовно-етичних традицій (?!), а також дружби й співпраці між народами Росії та України. (RISU)

На прилавках китайських магазинів з’явилася Біблія

Всупереч чуткам про те, що китайська влада заборонить Біблію навіть на час Олімпійських ігор, нещодавно стало відомо, що спортсмени, які приїхали до країни, зможуть придбати хоча б окремі частини Святого Писання. Британська християнська організація підтвердила, що в Пекіні та ще у п’яти олімпійських містах надійдуть у продаж 50 тисяч двомовних буклетів, які містять уривки Євангеліє. На прилавках китайських магазинів з’являться також 10 тисяч повних видань Біблії та 30 тисяч Нового Заповіту. Вперше в історії країни Біблія надійде до продажу з дозволу Китайської комуністичної партії, а не підпільно. (Правословіє.ru)

Гельмут Шмідт застерігає

Колишній канцлер ФРН Гельмут Шмідт звинуватив західні країни, включаючи й Німеччину, в недостатній гнучкості ведення діалогу з мусульманськими державами. В інтерв’ю німецькій газеті «Bild» він висловив жаль з приводу того, що США, а також уряди Франції, Великої Британії та Німеччини поводяться відносно Ісламу неналежним чином. Екс-канцлер вважає, що відносини між Ісламом та Заходом можуть «стати вирішальним викликом XXI століття». Особливо, якщо пригадати, що серед мусульманських держав чимало нафтовидобувних. Колишній канцлер підкреслив також, що більш ніж тисячолітня «правова культура та культура правління» ісламських держав розвивалася абсолютно інакше, ніж у європейських країнах. Він також нагадав, що свою військову інтервенцію Захід здійснював переважно в мусульманські країни. Тому й сьогодні у послідовників Ісламу «може зміцнитися відчуття того, що Захід нападає на них із метою знищення». (Іслам.ru)

Православні «розборки»

Між Московським та Константинопольським патріархатами розгортається новий конфлікт. Цього разу — через рішення Всесвітнього патріархату запросити для участі у міжправославній комісії на острові Родос представників неканонічної — з точки зору Московської церкви — Православної естонської церкви, яка знаходиться в юрисдикції Всесвітнього патріархату. Справа дійшла до того, що делегація Московського патріархату «була змушена покинути засідання міжправославної комісії». Тим часом, метою засідання комісії є підготовка проекту послання предстоятелей помісних Православних церков віруючим, які у жовтні мають зібратися в Стамбулі. Московська патріархія, тим часом, вимагає неучасті у міжправославному форумі представників не визнаної деякими православними церквами (головним чином, слов’янськими) Естонської автономної церкви (Константинопольський патріархат). (Інтерфакс_Religions)

Білорусь та Ватикан будуть співпрацювати

Республіка Білорусь та Римсько-Католицька церква будуть готувати угоду про співпрацю. Домовленість про це була досягнута на проведеній 20 червня зустрічі президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенко з державним секретарем Папи Бенедикта XVI кардиналом Тарчизіо Бертоне, який приїхав у країну на запрошення білоруського уряду. Під час переговорів глава держави відмітив, що в Білорусі діють 25 конфесій та релігійних спрямувань. «Віротерпимість та толерантність — це традиційні риси білоруського суспільства, і ми по праву пишаємося тим, що в Білорусі немає конфліктів на релігійному та етнічному грунті», — з гордістю заявив Лукашенко.

Президент також підкреслив, що сьогодні Римсько-Католицька церква — одна з найбільших конфесій у Білорусі, яка має серйозне напрацювання в соціальній діяльності: «Римсько-Католицька церква багато чого робить для зміцнення в суспільстві традиційних християнських цінностей. Тому ми радіємо візиту до нас державного секретаря Ватикану».

Олександр Лукашенко зазначив, що він проінформований про зустрічі держсекретаря Святого Престолу з представниками БПЦ МП. «Я радий, що ви порозумілися, що Римсько-Католицька церква й Православна церква задоволені цими контактами. Я прихильник рівноправності конфесій, їх взаємної поваги один до одного». Олександр Лукашенко звернув увагу на те, що це стало можливим завдяки керівництву Православної церкви, яке проводить політику взаємної поваги. Олександр Лукашенко попросив держсекретаря Святого Престолу передати «щиру вдячність Його Святості Бенедикту XVI за увагу до Білорусі та білоруських католиків» та запросив Його Святість Папу Бенедикта XVI відвідати Білорусь у зручний для нього час».

Між іншим, під час зустрічі були обговорені питання виділення земельних ділянок під будівництво в Мінську нової споруди Апостольської нунціатури, резиденції Архієпископа Мінсько-Могилевської архієпархії Римсько-Католицької церкви, а також для зведення католицьких храмів у Білорусі. (Zenit)

«Відчинені двері» Константинопольської церкви

У інтерв’ю німецькому екуменицькому виданню «Кирило та Мефодій» Всесвітній Патріарх Варфоломей I торкнувся питань східних Католицьких церков (православний обряд у поєднанні з підкоренням Риму). (RISU). Він запропонував цим церквам стати більш православними, залишаючись при цьому в єдності з Римом. Патріарх підкреслив, що «Константинопольська церква-мати завжди тримає відкриті двері для своїх синів та дочок» (для тих, хто відколовся). Моделлю єдності може стати та форма, яка мала місце між Візантійською та Римською церквами в першому тисячолітті християнства (до розколу в 1054 році Східної та Західної церков). Патріарх прихильно відгукнувся також про ідею «подвійної єдності», яка була запропонована предстоятелем Української Греко-Католицької церкви Архієпископом Любомиром (Гузаром). Така модель, як вважатимуть, буде сприяти подоланню розділення між церквами.

Зі слів Патріарха, церковна єдність не досягається, «заявами керівників церков або богословським мудруванням. Необхідно провести більше загальних заходів за участю католиків, православних та протестантських громад, створювати загальні проекти. Необхідно багато, багато молитися». Тим більше, що дуже важливі кроки на шляху до єдності вже зроблені: «Взаємна анафема 1054 року зняті. Богословський діалог Православної церкви з англиканами, лютеранами й реформістами безперервно просувається вперед. Після багаторічної перерви цей діалог знову відновлено з Римсько-Католицькою церквою». (Портал.Сredo.ru)

Католики моляться за своїх футболістів

Під час матчу з футболу Євро-2008 проти французів ченці Римсько-католицької церкви молилися за перемогу збірної Італії. Напередодні гри головний тренер італійської команди Роберто Донадоні отримав послання з Ватикану, де повідомлялося, що за успіх його команди була проведена спеціальна служба. Донадоні розповів пресі, що перед турніром він та гравці отримали декілька листів із декількох монастирів, в яких ченці обіцяли безупинно молитися за своїх футболістів протягом усього футбольного марафону. (Матч на стадіоні «Летцигрунд» у Цюріху завершився з рахунком 2:0 на користь італійців.) (Zenit, Ватикан)

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати