Перейти до основного вмісту

Туризму бракує «зірок»

До Євро-2012 в Україні потрібно збудувати десятки готелів і сертифікувати сільські садиби
16 липня, 00:00
МУЗЕЙ У ПИРОГОВІ — МЕККА ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗАХОПЛЮЮТЬСЯ СТАРОВИНОЮ. АЛЕ БУЛО Б ДОБРЕ, ЯКБИ ТАКІ «ПИРОГОВИ» ПРАЦЮВАЛИ ХОЧА Б У КОЖНІЙ ОБЛАСТІ / ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

Державна служба туризму та курортів України разом із громадськими організаціями запроваджує цілу низку проектів у туристичній індустрії України. Серед найголовніших — залучення іноземних та вітчизняних інвестицій для будівництва готелів, надання відповідних «зірок» якості сільським садибам та видання путівника «Автомобільна прогулянка Україною» для туристів.

Усі ці заходи, на думку експертів, зроблять Україну туристично привабливішою та прискорять підготовку до Євро 2012. Приміром, після того,як сільські садиби пройдуть експертну оцінку та отримають так звані зірки якості за аналогією до одно-, дво- чи п’ятизіркових готелів (за даними Державної служби туризму та курортів, така сертифікація розпочнеться наступного року), туристи зможуть обирати, де саме і за яку ціну вони хочуть відпочити на селі. Для Євро 2012 — це теж неабиякийплюс, адже це додаткові місця для розміщення уболівальників чемпіонату, та й власники сільських садиб не проти приймати іноземних гостей.

Таку саму гостинність готові проявити й кияни. За результатами опитування, яке провів Київський інститут туризму, економіки та права, 66% киян готові приймати вболівальників Євро-2012 у себе вдома, причому зовсім безкоштовно. Ще 33% готові робити це за певну плату, приміром, 20 євро за добу, а 10% опитаних киян погодилися приймати у себе іноземних гостей більше, як два дні.

Фахівці називають ці цифри досить оптимістичними, оскільки це частково вирішує проблему проживання вболівальників у столиці. Проте за даними Державної служби туризму та курортів, нині в Україні бракує понад 20 тисяч готельних номерів, призначених для масового туризму, ще 130 готелів потрібно реконструювати. Тож для вирішення цієї проблеми однієї гостинності замало.

— Наразі найголовніше завдання України — створити мережу готелів з високим рівнем обслуговування, — зазначив голова Всеукраїнської спілки громадських організацій «Рада з питань туризму та курортів України» Євгеній Самарцев. — Тому за ініціативою Ради створено Комітет інвесторів, який об’єднує понад 20 вітчизняних компаній, а загальний бюджет комітету становить понад 1 мільярд доларів. Більшість цих коштів піде на будівництво готелів. Як відомо, в Україні існує всього сім п’ятизіркових готелів, а саме їм віддають перевагу іноземні туристи: нині вони заповнені майже на 90%, тоді як одно- та двозіркові — всього на 30%. Для того, щоб вирішувати усі ці проблеми на законодавчому рівні, при Раді також створено громадську раду, яка просуватиме законодавчі ідеї у сфері туризму.

Аби посилити потік іноземних туристів в Україну ще до початку Євро-2012, серед інших туристичних новацій передбачено проведення виставки «Visit Ukraine», яка відбудеться восени у рамках форуму «Індустрія гостинності». Саме тут будуть представлені усі сегменти українського туризму — від внутрішнього до в’їзного. Як зазначають фахівці, подібні заходи вже давно увійшли у практику західних країн, адже саме тут можна отримати повну інформацію про розвиток туризму в країні.

Частково вирішує цю проблему поява путівника «Автомобільна прогулянка Україною», що призначений для туристів, які подорожують власною машиною.

— В Україні це перше видання, призначене для українських та іноземних туристів, де запропоновано 70 автомобільних маршрутів різними куточками України, — розповіла керівник видавництва «Балтія- друк» Рута Малкєнайте. — У путівнику вміщена інформація про ресторани, готелі та сільські садиби, де можна зупинитися на ночівлю, а також вказані пам’ятки історії та культури, які є обличчям того чи іншого регіону. Наразі готується англомовний варіант видання, який побачить світ на початку вересня і розрахований саме на іноземних туристів.

Окрім путівника, видавництво «Балтія-друк» підготувало туристичне видання «Україна», яке перекладено дев’ятьма мовами світу і де зібрано інформацію про культуру, спорт, відпочинок та природні багатства України. Як зазначають фахівці, ставити крапку на туристичних проблемах України ще надто рано, адже у рейтингу Світового економічного форуму (щодо конкурентоспроможності туристичного ринку усіх держав світу) ми посідаємо 78-ме місце.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати