У столиці запускають ядерний реактор
Найближчим часом ядерний реактор, який знаходитися в столичному Інституті ядерних досліджень буде переведено в режим постійної роботи. Про це повідомив позавчора «Дневі» заступник головного інженера реактора Валерій Шевель. За його словами, Інститут вже отримав відповідний дозвіл на роботу з ядерним реактором до 1 січня 2002 року і тепер вчені «чекають ліцензії на більш тривалий термін». Два пробнi пуски реактора, котрий перебуває близько року в режимі «OFF», показали, що він повністю готовий до тривалої експлуатації. (Ці пуски відбулися вночі з четверга на п'ятницю і з п'ятниці на суботу минулого тижня.)
«Я працюю з реактором iз 1973 року. За цей час жодного небезпечного викиду не було. Рівень радіації не лише в сусідніх із Інститутом ядерних дослiджень районах, але й у самому приміщенні не перевищував норми (17—20 мкр/год.)», — стверджує В. Шевель. Практично так само характеризують «нормальність» ядерних експериментів на території міста й представники МНС.
Хоч би як там було, а киян, котрі пережили Чорнобиль, під боком яких мають намір провести «перспективні наукові дослідження», наявність лабораторії, що працює на основі Урану-235, потужністю 10 мегават у столиці навряд чи порадує. Скоріше — навпаки! Тим більше, що, за словами самих учених, «у разі серйозної аварії не виключено серйозних наслідків». Щоправда, саму можливість аварії експерти оцінили як «гіпотетичну». «Навіть якщо на інститут, не дай Боже, впаде літак, то ймовірність того, що він «продавить» спеціальний п'яти-семитонний ковпак, під яким міститься реактор, практично нульова», — запевняє В. Шевель.