«Україні потрібна власна стратегія розвитку ОПК»,
— вважає лідер РПУ Юрій Бойко![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20051111/4208-7-2.jpg)
У російсько-українській співпраці у сфері оборонно-промислового комплексу триває серйозний спад. Десятиріччями налагоджені зв’язки рвуться, спільні проекти закриваються. За даними експертів Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, втрати України вже в цій сфері становлять близько 150 млн. доларів. Днями у Києві ці проблеми обговорювали учасники круглого столу «Оборонно-промислова кооперація України і Росії: пошук моделі в нових умовах».
Як вважає один з його учасників, лідер Республіканської партії Юрій Бойко, потрібно поновлювати системність у роботі з Росією — залучати інвестиції, кредитні ресурси, нарощувати співпрацю в таких сферах, як виробництво високоточних систем наведення і оперативно-тактичних комплексів. Співпраця з Росією у військово-промисловій сфері дозволить нашим країнам зробити справжній прорив на світовому ринку. У той же час від можливого вступу до НАТО український ВПК може постраждати. «З економічного погляду ми не почули жодного доводу про вигоди від вступу до НАТО. Досвід Чехії і Польщі з досить розвиненими оборонними комплексами засвідчив, що їхні ВПК не змогли інтегруватися в систему НАТО, вони практично втратили власну оборонну промисловість», — наголосив політик.
Україна традиційно завжди була серйозно пов’язана з Росією, але останнім часом наші країни втратили ефективні напрацювання. «Підкомісії з військової техніки, що існували раніше, працювали досить плідно, а сьогодні колишня системність роботи з Росією відсутня», — нагадав лідер республіканців.
Проте сьогодні треба здійснювати політику розумного державного егоїзму. «Робити однозначний вибір між НАТО і Росією, на мій погляд, неправильно. Треба порушувати питання про розвиток власної стратегії і власної системи інвестування у виробництво, щоб завойовувати ринок і в той же час забезпечити свою безпеку», — заявив Юрій Бойко. За його словами, військовий бізнес — це такий же бізнес, як і будь-який інший. Одним з основних законів, за яким розвивається бізнес, є наявність або внутрішнього, або зовнішнього інвестора, або ж надійної системи кооперації, яка замінює зовнішнє інвестування і забезпечує гарантований збут.
Бюджет Міноборони в розмірі 2,5 мільярда доларів за рік дуже малий, і не може забезпечити розвиток власної стратегії і власної системи інвестування у виробництво. Тому лідер РПУ виступив за залучення внутрішнього інвестора. «Дев’яносто відсотків зростання у всіх видах промисловості України відбувається за рахунок залучення внутрішнього інвестора», — зазначив Юрій Бойко.
Випуск газети №:
№208, (2005)Рубрика
Суспільство