Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Утвердження патріотизму, віри і впевненості»

Фотовиставка «Дня» в Ужгороді пройшла тріумфально. 4 червня починаються Дні «Дня» на Дрогобиччині
03 червня, 10:50
ФОТО ВАСИЛЯ ІЛЬНИЦЬКОГО

Фотовиставка «Дня» в Ужгороді завершилася. За словами працівників Закарпатського художнього музею, тут вона мала шалений успіх. Охоронець музейних експозицій Ян Малош каже, що світлини побачило дуже багато молоді. Педагоги практично всіх шкіл міста скористалися доброю нагодою влаштувати старшокласникам своєрідний позакласний урок патріотизму. «Для культурно-мистецького та суспільного життя Ужгорода ця подія матиме довгостроковий вплив, — вважає директор Закарпатського художнього музею ім. Й. Бокшая Франциск ЕРФАН. — Своїми культурними «інтервенціями» до різних міст України редакція «Дня» виконує консолідуючу роль у загальнодержавному контексті, робить яскраву подію життя країни надбанням усієї нації. Я спостерігав за реакцією людей, які приходили оглянути фотовиставку до нашого музею. Більшість із них «пропустила» ці події крізь власне серце й душу і прийшла сюди, щоби підсилити власні враження від тих подій останнього року, які сколихнули нашу країну».

Народний художник України Володимир МИКИТА поділився з «Днем»: «Одразу стало зрозуміло, що ця виставка представляє високохудожніх фотомайстрів і випадкових робіт тут шукати годі. Тут кожне фото спонукало до роздумів. Мене до глибини душі вразила світлина, на якій маленька дівчинка таким тривожним поглядом дивиться з вікна автомобіля на Майдан... Самого Майдану не видно, є лише зім’ятий плакат та тривога в очах дитини. Ця композиція справила фантастичний психологічний вплив! Або інша робота, на якій священик на тлі шеренги «Беркута» піднімає камінь. Він ніби волає: Господи, прости мене, але далі терпіти наруги не можу! Коли осмислюєш такі миттєвості — розумієш, чому повстав народ. Або інше фото — на якому чоловік просить благословення від священика. Очевидно, ця людина за нормальних умов і гадки не мала б робити якісь насильницькі дії, але переживши такі суспільні потрясіння, утриматися на задвірках збентеженого суспільства не може. Щоб зважитися на такі рішучі кроки, людині треба пережити надзвичайні сильні психологічні потрясіння». «Не менш виразним є знімок прощання дівчини з бійцем, який, напевно, іде на війну. В одному кадрі зафіксовано цілу драму сьогоднішнього молодого покоління українців, — говорить пан Володимир. — Їм би кохати, народжувати і ростити нове покоління, реалізовувати себе в мирному житті, а вони змушені прощатися, і лише сам Господь Бог знає, чи не назавжди... Не менш фантастичні за емоційним наповненням були й роботи на дитячу тематику. Там я просто милувався високим професіоналізмом майстрів. Мені ця фотовиставка дала дуже багато емоційних вражень. При тому, що на багатьох знімках зображено трагічні моменти наших днів, вона не пригнічує. Навпаки, спонукає до дії, внутрішньо мобілізує творити добро: виховувати дітей, відбудовувати зруйновані села, підсилювати віру у співгромадян, що ми все здолаємо і переможемо. Хочу висловити велику подяку головному редактору пані Ларисі Івшиній, усьому колективу «Дня», організаторам виставки в Ужгороді за їхнє подвижництво, за утвердження патріотизму, віри і впевненості».

Ужгородські відвідувачі фотовиставки активно долучилися й до голосування за визначення найкращої роботи. Як засвідчили редакції працівники музею, котрі й склали «лічильну комісію», ужгородцям найбільше сподобалася робота «Проводи» фотокореспондента «Дня» Миколи Тимченка (до речі, її вподобали й в інших містах, наприклад у Львові). Друге місце одержало «Побачення» того ж Миколи Тимченка, третє — «Батьківська мужність» Івана Любиш-Кірдея.

Тим часом Фотовиставку «День-2014» уже монтують у музеї «Дрогобиччина». На запрошення педагогічного університету імені Івана Франка 4 червня в прикарпатському місті розпочнуться Дні «Дня».

«ЗАПАСНИЙ ПОЛК» «ДНЯ». ОДНИМИ З НАЙБІЛЬШ АКТИВНИХ І «ПЕРСПЕКТИВНИХ» ВІДВІДУВАЧІВ НАШОЇ ФОТОВИСТАВКИ В УЖГОРОДІ СТАЛА МОЛОДЬ, ОСОБЛИВО ШКОЛЯРІ РІЗНОГО ВІКУ / ФОТО ВАСИЛЯ ІЛЬНИЦЬКОГО

У четвер о 13.00 у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» (вул. Т. Шевченка, 38) за участю головного редактора нашої газети Лариси Івшиної відкриється Фотовиставка «День»-2014. Цієї події в музеї чекають з великим інтересом. Директор закладу Алла ГЛАДУН розповідає: «Ми є шанувальниками і передплатниками «Дня». Ця газета щодня у мене на столі. Вважаємо, що вона — найсерйозніша, найпопулярніша серед людей, які вміють мислити, яких цікавить глибока інформація. Відповідний статус для нас має і ця виставка. На ній представлені світлини, які зафіксували історичні події 2014-го. Такого року в нашій молодій історії не було. Безумовно, ці і доленосні, і дуже трагічні події змінили нас, наше життя й Україну. Тому ваша експозиція — соціальний проект, який викличе зацікавлення і серед науковців, і серед багатьох інших громадян нашого університетського міста». Загалом, розповідає Алла Володимирівна, «виставка робить честь нашому музею. Знаємо, що переважно вона експонується в обласних центрах, і нам дуже приємно, що Дрогобич увійшов до переліку цих міст. Тішимося і готуємося!»

Амбіції міста цілком виправдано. Дрогобиччина — своєрідний «магнітний край», — вважає професор, член НСПУ, почесний громадянин Дрогобича Михайло ШАЛАТА. Він нагадує: «Дрогобиччина — передусім Батьківщина одного з найбільших українців Івана Франка. Звідси походить і перший відомий доктор медицини з Русі, свого часу ректор найстарішого в Європі Болонського університету, де навчалися Данте, Петрарка, — Юрій Котермак. До речі, він став ректором у час, коли Європа уславилася освіченими умами. Отже, і його рівень був відповідним. У нас сильний філологічний факультет університету — тут навчалися і Франко, і Стефаник, і Мартович, і Нижанківський... А багато випускників музично-педагогічного — також на слуху: ті ж Оксана Білозір, Іван Попович. Загалом Шевченків і Франків край — завжди на видноті для всього світу. Люди часто приїжджають у ці міста лише на ювілеї, і за ними судять про всю Україну. Тож мусимо бути на рівні».

Перший проректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, кандидат фізико-математичних наук, професор Юрій КИШАКЕВИЧ розповідає: «Ідею Днів «Дня» на Дрогобиччині виношував не тільки університет, а й міська рада. Вони давно прагнули організувати зустріч із Ларисою Олексіївною Івшиною, щоб довести до відома і жителів нашого міста, і студентів та викладачів університету всі її ідеї, спрямовані до громадськості України, про те, як нам перемогти. Це основне питання, яке ставить Лариса Олексіївна у своїх зустрічах. Ми з газети «День» довідалися, що такі розмови вже відбулися у «Львівській політехніці», Ужгородському національному університеті, Східноєвропейському університеті. Отже, ми хочемо теж почути і обговорити ті передові ідеї, які зараз хвилюють практично всю Україну. Перший захід Днів «Дня» на Дрогобиччині — відкриття фотовиставки у Палаці мистецтв під акомпанемент класичної інструментальної музики у виконанні наших студентів інституту музичного мистецтва. А о 14.30 — в актовій залі нашого головного корпусу університету (вул. Івана Франка, 24) з участю Лариси Івшиної відбудеться круглий стіл». Юрій Львович каже: афіші заходу розмістили на кожному факультеті, щоб ніхто не пропустив події, тож студенти вже готують запитання й виступи. «День» — не просто найавторитетніша газета в Україні. Це не лише періодичне видання, а й книжкові проекти, і багато інших ініціатив. Я рекомендую її студентам», — додає Михайло Шалата.

Лариса Івшина також з великим інтересом готується до майбутньої зустрічі з Дрогобичем. «Свого часу ми правильно «діагностували» суспільство. Потім розробили «процедуру», яка виявилася результативною. Було б егоїстично нею не поділитись. Я давно мала бажання відвідати Дрогобич», — говорить Лариса Олексіївна.

До речі, під час заходів можна буде придбати книжки Бібліотеки «Дня» і передплатити свій «День». А кожен відвідувач фотовиставки традиційно зможе стати членом журі, проголосувавши за найкращу, на його думку, світлину. Цікаво, чи зійдуться смаки дрогобиччан та львів’ян?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати