Вони борються за кожного читача
Бібліотекарі сільських книгозбірень на Вінниччині заохочують читачів власною креативністю
Наприкінці вересня у бібліотекарів професійне свято. Цікаво, що ця професія дійсно творча і жертовна. На Вінниччині бібліотекарі намагаються різними цікавими заходами заохотити читачів. І передусім – молодь та дітей. Бібліотекар Ольга Балецька з невеличкого села Широка Гребля Козятинського району витрачає власні кошти на гуртки та заходи, аби стіни читальні не були порожніми. «Діти в бібліотеку біжать, але так щоб дуже активно читали книги – ні. Інтернет, телефон витісняє паперові томи мудрості. Школярі приходять, щоб посидіти в Інтернет-центрі. Я намагаюсь прослідкувати, щоб вони з користю витрачали свій час у стінах бібліотеки. Тому даю кожному завдання на 15 хвилин знайти і прочитати щось і заданої теми. Один читає про планети, інший про природу, ще хтось про спорт. І потім учні виступають і розповідають усім у бібліотеці, що цікавого вони прочитали на Інтернет-ресурсах. Далі я розповідаю, які є книги в нашій бібліотеці на ці теми. Намагаюсь проводити різні конкурси, свята, дні поезії», – говорить бібліотекар.
Також у сільській читальні діють творчі гуртки. Декілька разів на місяць пані Ольга вчить дітей робити картини зі стрічок. Але і тут їй доводиться витрясти власні кишені. Адже сільська рада не вкладає в розвиток бібліотеки жодної копійки. «Батьки деяких діток не мають змоги купити матеріали для гуртка. Я все закуповую власним коштом і роздаю дітям. Таким чином вони вчаться робити картини, а потім візьмуть якусь книгу почитати. В нас в бібліотеці є видання на будь який смак. Багато людей в селі приносять книги, журнали з рукоділлям, кулінарією. Я стараюсь поповнювати ці колекції цікавими вирізками. А ще в бібліотеці завжди є нові книги сучасних українських поетів та письменників», – додає Ольга Балецька.
А от в бібліотеці села Махнівка читачів не бракує, а бракує сучасної літератури для молоді. Цікаво, що бібліотекар бере на прокат книги у місцевого колекціонера. «У нашому селі читальня переважно для дорослих і багато видань справді застаріли. Але незважаючи на це люди приходять. Пенсіонери беруть книги про трави. Дорослі читають про рукоділля. Ще ми маємо декілька книг для молоді. Заохочуємо односельчан брати участь у наших святах. Проводимо зустрічі із місцевими поетами та письменниками для молоді. Кожного року у комп’ютерному центрі при бібліотеці діють курси комп’ютерної грамотності для літніх людей. Все це безкоштовно. Сподіваюсь, що в майбутньому у нас буде багато нових та гарних книг, тоді і читачів стане більше», – розповідає бібліотекар села Махнівка Людмила Дроненко. Жінка має за плечима тридцять два роки бібліотечного досвіду, вивчила читацькі смаки кожного відвідувача. І вона дуже хоче бачити у своєму храмі книги побільше патріотичних нових видань, де молодь зможе пізнавати нинішніх героїв України.
Рубрика
Суспільство