Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

А ви пробували їздити в інвалідному візку нашими вулицями?

21 квітня, 00:00

На жаль, серйозної допомоги та підтримки з боку держави інвалідам-спинальникам немає. Більше того, суспільство не усвідомлює цієї проблеми (що заважає при ремонті вулиць чи установ зробити їх зручними для пересування інвалідів?). І тут доводиться розраховувати на допомогу західних благочинців. Львівський фонд реабілітації інвалідів вже кілька років співпрацює із голландцями. Спочатку це була співпраця із активістами руху «Моральне переозброєння» Кейсом і Мариною Шеінгронд та доктором Гоні Рудвудс. Пізніше за їхньою допомогою було створено проект, який оцінюється в $350 тисяч та фінансується через уряд Голландії, Ротарі-клуб міста Рейвіг, Ротарі- Інтернешнл, фабрику інвалідних візків Бінгаккера та Respods-Di («Рекреація і спорт»).

За цим проектом двоє львів'ян пройшли стажування на фабриці Бінгаккера, де навчались підбирати візки для конкретної людини та ремонтувати їх. У Львові ж було відкрито майстерню з ремонту інвалідних візків. Голландці на себе взяли ряд витрат, зокрема, протягом трьох років виплачуватимуть частину зарплатні, нададуть обладнання та інструменти. У майстерні працюватиме п'ятеро людей, зокрема, четверо інвалідів. За словами Ярослава Грибальського, у ній є чимала потреба, адже в області є досить великий парк імпортних візочків, отож є потреба їх обслуговувати та ремонтувати. Не як образа вітчизняному виробникові, але імпортна продукція в цій вельми специфічній галузі, за словами Ярослава Грибальського, значно якісніша.

Однак майстерня — це лише частина українсько-голландського проекту. Другий його напрямок пов'язаний із розвитком інвалідного спорту. І тут до співпраці залучено Львівський інститут фізкультури. Ця частина передбачає підготовку інструкторів з сидячого волейболу, баскетболу, фехтування, слалому, лучників. Досі у Львові розвивався лише останній вид спорту, і досить непогано — львів'яни отримали бронзові медалі на останніх параолімпійських іграх.

І все було б добре — минулого року майстерня обслужила та відремонтувала близько 500 інвалідних візків. Проблемою є те, що за їх ремонт має платити держава. І якраз із цим виникають проблеми. Ярослав Грибальський боїться, що саме ця причина може стати перешкодою для втілення цього проекту.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати