Застрягли…
До кінця 2015 року у столиці обіцяють відремонтувати та модернізувати майже сто ліфтів із … 22 тисяч. На це з бюджету виділять 62 мільйони гривень
Днями на сайті КМДА з’явилось розпорядження Віталія Кличка щодо заміни та модернізації ліфтів у житлових будинках столиці. Паралельно на інформаційних порталах столиці з’явилась інформація, що у Святошинському районі Києва стався прикрий випадок, на жаль, не винятковий: у ліфті одного з будинків «застрягли» жінка з дитиною. Легкий шок, певно, був у обох. Але у Державній службі з надзвичайних ситуації КМДА запевнили, що виникли певні технічні збої у системі, на рівні п’ятого поверху ліфт обірвався, відбулось екстрене гальмування, у результаті чого мати з дитям зависли на рівні третього поверху. На щастя, не постраждали. Але, ймовірно, найближчі кілька днів будуть ходити східцями.
Чи то через збіг обставини, чи справді у КМДА саме того дня взялись за покращення ситуації з ліфтами, не знаємо. Але ще років п’ять тому до газети «День» звертались кияни з проханням розібратись: чому ліфти ремонтують місяцями або вони не працюють взагалі. Уже тоді в Асоціації ліфтовиків України нам коментували, що заміни потребують 80% ліфтів по всіх містах держави, бо давно минув термін їхньої експлуатації, а фінансування у повному обсязі на їхню заміну чи модернізацію не було десятиліттями.
Тепер же в мерії збираються виправляти ситуацію. Чи не вперше зі столичного бюджету буде виділено 62 мільйони гривень на ліфтову галузь. «Ми знайшли можливість профінансувати заміну та модернізацію майже сотні ліфтів (86 замінять і 9 модернізують – авт.), що планується зробити до кінця 2015 року. Більше того, міській владі вдалося погасити заборгованість за роботи з ремонту та заміни ліфтового обладнання, які були виконані в минулих роках», – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, про що інформує муніципальний сайт.
Нараховують у столиці аж 22 тисяч ліфтів. Та добра половина, майже десять тисяч, уже своє відпрацювала. Тож сотня відремонтованих підйомників – крапля в морі. Як розповів директор ГО «Інститут міста» Олександр Сергієнко, у столиці вже було дві програми щодо заміни ліфтів. «Обидві були благополучно провалено, одна при Черновецькому-Голубченку, інша при Голубченку-Попову, і нам нічого не лишається, як і в ситуації з дорогами, щоб системно кожного року наводити лад хоча б на 10-15 вулицях та ремонтувати кілька десятків ліфтів. Але робити це системно з року в рік, і тільки тоді зможемо виправити ситуацію, бо всі ці програми, які не забезпечені коштами, це голий піар, більше нічого», – додає Сергієнко.
Та експерти радять іти ще й шляхом модернізації, завдяки чому можна продовжити службу ліфтів. В Асоціації ліфтовиків України «Дню» наводили приклад Ейфелевої вежі: її ліфту вже сотня років, а досі працює, як новий, бо весь час модернізують та вдосконалюють двигун і систему електроніки.
Author
Інна ЛиховидРубрика
Суспільство