Перейти до основного вмісту

Зберегли 50% оригінальної деревини брами

У Львові триває муніципальна програма з відновлення історичних дверей
15 жовтня, 13:09
Фото організаторів проєкту

У старій частині міста, поблизу Стрийського парку, віднедавна стало на одну відреставровану браму більше – цього разу фахівці відновили історичні двері в будинку №44а на вулиці Стрийській. Роботи проведено в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища. Відповідна інформація оприлюднена на сайті Бюро спадщини.

Майстри попрацювали на славу! Річ у тому, що автентична металева захисна решітка на вікнах брами була втрачена, а сама брама змінена до непізнаваності – часом та негожою експлуатацією. Фахівці Бюро спадщини знайшли архівні креслення фасаду та брами і на основі тих архівних матеріалів відновили історичний вигляд брами.

“Брама була виготовлена із двох видів деревини – сосни і дуба. Внутрішня деревина прогнила. Довелося замінити серцевину брами, кілька балок та нижню її частину. Замінили також ручки”, – говорить реставратор Андрій Федоришин.

Майстрам вдалося зберегти приблизно 50% оригінальної деревини брами, яка була придатна для реставрації.

За словами директора ЛКП “Бюро спадщини” Павла Богайчика, вартість реставраційних робіт становила 60 005,5 грн. Із цієї суми вклад мешканців – 18001,5 грн.

Варто нагадати, що з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам, яка передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, 30% – мешканці.

«День» ретельно вивчав це цікаве і корисне для міста питання. Деталі – у публікації «Львівські брами – унікальні! Кожна – інакша» від 26 липня 2021 року, і це – розмова з керівником управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілією Онищенко-Швець про те, коли саме і з чого почалася реставрація брам, які спеціалісти задіяні у відновлювальному процесі, яким коштом це робиться і чи завжди вдячні львів'яни за те, що отримують фактично як новенькі (хоча й старенькі), гарні історичні двері до під’їздів і всередині під’їздів.

Не полінуйтеся прочитати. «День» знає, чим зацікавити.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати