Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Житомирський родич королеви

22 січня, 00:00

Минулої суботи паспортною службою Житомирського міського відділу УМВС журналісту місцевої газети «Меркурій», який до того носив ім’я Вадима Михайловича Коряко і вважався народженим у Житомирі, був виданий український паспорт, в якому записано, що він є сер Кіплінг Вадим-Роланд Майкл і народився у Лондоні 8 січня 1968 року. Думається, якщо й існують в Україні подібні прецеденти, то їх число вимірюється одиницями. Як розповів «Дневі» сам Вадим-Роланд, це стало можливим в результаті здійснених ним багатомісячних досліджень дивних фактів власної біографії, внаслідок чого було документально доведено, що його справжнім батьком був англійський дворянин, полковник британських спецслужб сер Уінстон Роланд Кіплінг, який загинув незадовго до народження сина в одній з країн Близького Сходу, а мати, теж англійка шляхетного походження, померла під час пологів. Немовля відразу після народження усиновили рідний брат батька Майкл Романн Кіплінг, який на той час мав паспорт громадянина СРСР на ім’я Коряко Михайла Романовича, та його дружина Коряко Зінаїда Сергіївна, які жили у Житомирі, куди й привезли хлопчика. Власне вони і виростили Вадима-Роланда, і той до зрілого віку не здогадувався про своє дійсне походження. Ця історія недавно набула широкого розголосу в українських ЗМІ, але офіційне пiдтвердження отримала тільки через деякий час.

Перший запис, за словами Вадима-Роланда, є підтвердженням в українському документі його шляхетного англійського походження, другий — дає право вважатися підданим Її Величності Королеви Великої Британії, що в свою чергу передбачає право претендувати на громадянство цієї країни.

З генеалогічних студій житомирського журналіста витікає, що його дід по батьківській лінії був англійським баронетом, а цей титул передається нащадкам. А також, що він є дальнім родичем англійської королеви по лінії відомого в Європі Дому Саксен-Кобургів, оскільки їхні прапрапрадіди з цього аристократичного роду (відповідно герцог Людвіг фон Саксен- Кобург-Гот і герцог Ернест фон Саксен-Кобург-Гот) були двоюрідними братами. До останніх відкриттів на шляху дослідження родинної історії Кіплінгів слід віднести знайдені недавно в місцевих архівах два листи від рідного батька Вадима-Роланда, а саме Уінстона Роланда, до свого брата у Житомир. В одному з них, написаному у 1962 році, щоправда, в завуальованому вигляді, міститься передбачення зміщення тодішнього першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова і заміни його на Леоніда Брєжнєва, що і сталося через два роки. Це, на думку українського нащадка Кіплінгів, може свідчити про наявність впливу на події у Радянському Союзі західних спецслужб. Залишається загадкою, з чийого дозволу в розпал холодної війни могло здійснюватися листування офіцера британської розвідки із своїм родичем у СРСР.

В той же час окремі публікації, які з’являлися в радянській пресі в період горбачовської перебудови і в яких висловлювались версії про можливу вербовку Йосипа Сталіна англійською розвідкою десь у кінці 1900-х років, дали Вадиму-Роланду підстави припустити, що в разі реальності такої вербовки (як на автора, її ймовірність дорівнює нулю) до її здійснення міг мати причетність його дід, який на той час був британським резидентом у Росії.

Як говорив сер Вадим-Роланд Майкл Кіплінг «Дню», він поки всерйоз не замислоювався над тим, чи варто змінювати громадянство і, тим паче, виїжджати до Англії, і своє ставлення до цієї проблеми може визначити відомою житейською формулою «поживемо — побачимо».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати