Безробітних меншає. Не набагато і не скрізь
Найнижчий рівень безробіття в Європейському Союзі — в Люксембурзі (2,8 відсотка). Найбільший рівень серед країн ЄС — в Іспанії — 16, 2 відсотка (що набагато більше, ніж в Україні навіть за неофіційними оцінками. — Ред. ) , повідомляє АП з посиланням на Євростат. Загалом Євросоюз чітко тримає планку безробіття, вищу за 9 відсотків. Головні торговельні партнери ЄС — США та Японія — з цією бідою справляються краще, вважають у Брюсселі. І наводять безпристрасні цифри: 4,2 відсотка безробітних зареєстровано в США і 4,7 відсотка — в Японії.
Щоправда, досі не оприлюднили своїх даних Британія та Греція, немає точних даних з Нідерландів, Данії та Італії.
Ця статистика є досить цікавою хоча б з огляду на те, що спростовує всі можливі теорії. Адже найбільше безробітних, поряд із Іспанією, зареєстровано у Німеччині, Фінляндії, Франції. Натомість Португалія, яка не відзначається надто високим рівнем промислового розвитку, занадто великих проблем з цього приводу не має.. У Швеції рівень безробіття майже в півтора рази вищий, ніж у сусідів-датчан.
Все, чого на сьогодні добилися країни ЄС, намагаючися виробити спільну політику боротьби з безробіттям, — це зменшити його загальний рівень на відсоток за рік. Можна було б пояснити відносно високий рівень безробіття в Німеччині проблемами возз'єднання країни, які ще довго впливатимуть на всі сторони її життя. Але ж «лідери» — Іспанія та Італія — подібних проблем після війни не переживали. Дивує й неодномірність північних країн.
Статистика — невмолима. Вона свідчить, що європейцям ще далеко до якоїсь спільної реалістичної програми боротьби з безробіттям — як, власне, й нам. Щоправда, безробіття в них виглядає дещо інакше.
Випуск газети №:
№121, (1999)Рубрика
День Планети