Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Біженці «добігли» до Європи

06 квітня, 00:00

Президент Ради Європейського Союзу, німецький канцлер Герхард Шрьодер заявив, що ЄС прийме 100 тисяч косовських албанців.

Македонія була першою країною, яка заявила, що її можливості приймати біженців вичерпано, і вона впускатиме в країну лише старих та тих, хто виїжджатиме в інші країни. Кордони з Югославією було перекрито. З югославського боку залишилися десятки тисяч біженців у чистому полі. Після цього в суботу ввечері відбулася телефонна розмова македонського президента Кіро Глігорова зi Шрьодером, який сказав, що Європейський Союз прийме 100 тисяч косовських біженців. У Бонні Шрьодер повторив слова про готовність тимчасово прийняти біженців, не називаючи при цьому ніяких цифр. Утім, вчора речник НАТО Джиммі Ші навів конкретні цифри — Німеччина прийме 40 тисяч біженців, США та Туреччина — по 20 тисяч, Норвегія — 6 тисяч, Греція і Канада — по 5 тисяч. Інші члени НАТО ще не визначилися з кількістю вигнанців, яким вони нададуть притулок. І лише прем'єр Італії Массімо д'Алема заявив, що вигнанці мають залишатися у прикордонних з Югославією країнах, бо, мовляв, якщо вони розсіються по цілому світу, це означатиме, що Белград досягнув своєї мети.

Не всі країни від такого рішення в захваті. Кілька керівників європейських країн висловилися проти такого рішення, бо «воно на руку лише Мілошевичу». Існують також побоювання, що таким чином югославські проблеми будуть перенесені на територію інших країн, як це сталося з курдською проблемою. Мети, заради якої затівалося бомбардування Югославії, — зупинити потік біженців — НАТО досягти, як видно, не вдалося.

Міністр оборони ФРН Шарпінг заявив у суботу, що забезпеченням біженців усім необхідним у Македонії займатиметься бундесвер, який посилатиме туди щодня не менше 6 літаків з продовольством, медикаментами, наметами, ліжками. У понеділок стало відомо, що бундесвер готовий відряджати 11 машин, 2—3 літаки щодня посилатиме до Македонії німецький Червоний Хрест.

У неділю міністр внутрішніх справ ФРН Шилі відвідав Албанію, щоби зробити висновки про посилення допомоги Німеччини цій країні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати