Перейти до основного вмісту

Буш — за крок до перемоги

14 грудня, 00:00

Хто б не став 43-м президентом США, він буде чи не найменш популярним за всю американську історію і слабшим за Білла Клінтона в останній день його перебування в Білому домі. Саме такої думки притримується більшість американських експертів, цитованих ЗМІ. Учетверте за історію США може статися ситуація, коли президентом обирається кандидат, який не отримав більшості голосів при прямому голосуванні. 1824-го року Палата представників Конгресу обрала президентом Джона Адамса, 1876-го спеціальна комісія Конгресу визнала президентом Резерфорда Гейза, 1888-го голоси колегії виборщиків виграв Бенджамін Гаррісон.

Гор взяв тайм-аут, його команда заявляла, що ситація досить складна, потрібно ще досконало вивчити рішення Верховного суду. Можливості нових позовів, апеляцій, опротестувань ще залишаються. Але вже стався розкіл у лавах демократів, багато з них вважають справу програною. Конгрес Флориди вирішив створити групу виборщиків від штату своєю владою. Найвірогідніше, що ці 25 голосів таки буде віддано за Буша.

Сполучені Штати завершують століття з кризою двопартійної системи — жодна з двох партій-суперниць виявилася неспроможною розробити програму, яка б привабила більшість виборців. Криза виборчої системи свідчить, що консерватизм — не завжди добре. Консерватизм по-американськи призвів до того, що країна наприкінці ХХ століття пережила «Моніка-гейт» і серіал iз підрахунками та перерахунками голосів, який породжує питання про зразковість американської моделі демократії. Втім, від осічок не застрахований ніхто.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати