Перейти до основного вмісту

Дефіцит платіжного балансу США здатний викликати падіння долара

16 серпня, 00:00

На сьогоднішній день рівень дефіциту платіжного балансу США виріс до 4,5% від загального обсягу ВВП. На думку фахівців, це означає, що все більший обсяг доларових активів акумулюється за межами Сполучених Штатів. Такий високий рівень дефіциту платіжного балансу США може призвести до знецінення долара, попередив у вівторок Міжнародний валютний фонд у своєму щорічному огляді стану американської економіки.

При цьому, якщо темпи зростання продуктивності праці не відновляться, економічне уповільнення в США може затягнутися, говориться також у доповіді. Більше того, експерти фонду заявили, що Федеральній резервній системі (ФРС) може бути потрібне нове зниження рівня відсоткових ставок, якщо «економічні і фінансові показники будуть залишатися слабкими». Доволі ймовірно, що вже 21 серпня ФРС знизить ставку з 3,75% до 3,5%, передає Інтерфакс.

За таких умов, на думку фахівців МВФ, скорочення податків, запропоноване президентом Бушем, призведе до значно більшого, ніж прогнозується, зниження надходжень до бюджету ($2500 млрд. замість $1350 млрд.). Виходячи з цього, Фонд порекомендував урядові США знову проаналізувати ситуацію, щоб уникнути фінансових проблем у майбутньому, пише The Financial Times.

Тим часом, у вівторок стало відомо, що обсяг роздрібного продажу в США в липні, порівняно з попереднім місяцем, не змінився. Експерти чекали зниження цього показника на 0,2%. Ці статистичні дані показують, що споживачі витрачають гроші доволі швидко, їхня довіра до економіки залишається досить високою, і це може підтримати економічне зростання в країні.

Долар, до речі, довго був досить популярною валютою і в деяких із тих європейських країн, які увійшли до зони євро. Зараз, коли починається підготовка до запровадження євро до готівкового обігу з 1 січня 2002 року, курс євро щодо долара нестабільний. За останні тижні вже фіксувалися і його падіння, і піднесення. Представники Європейського центрального банку переконані, що євро стане не менш надійним платіжним засобом, ніж долар. Передбачається, що iз запровадженням євро до готівкового обігу банки країн колишнього СРСР будуть охочіше працювати з єдиною європейською валютою, виростуть і заощадження громадян у євро. Проте про справжню конкуренцію між доларом і євро говорити ще зарано.

Представники українських банків ухиляються від коментарів на тему можливого знецінення долара і можливих наслідків цього для України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати