Перейти до основного вмісту

Демонстрації курдів стають звичними для Києва

23 лютого, 00:00

Участь у пікеті взяли не лише курди. Представник арабської громади Саад Зейнаб заявив кореспонденту «Дня», що він тут, аби висловити протест проти «сіонізму та американського імперіалізму», оскільки «в арешті Оджалана безпосередньо винні американські та ізраїльські спецслужби».

Привели своїх членів і київська організація ПСПУ, та ще одна маргінальна ліва група, яка, за словами її членів, бореться «за створення нової більшовицької партії та об’єднання пролетарів у П’ятому інтернаціоналі».

Загалом, за словами представника курдської громади, який побажав залишитися неназваним, вимоги курдів підтримують українські партії переважно лівого спектру. Адже Курдська робітнича партія Оджалана від самого заснування обрала своєю ідеологією марксизм. Оскільки це свого часу було зручнішим для того, щоб протиставитися Анкарі.

У бесіді з кореспондентом «Дня» той же представник курдської громади заявив, що США застосовують подвійні стандарти, коли готові зброєю захищати півтора мільйона косовських албанців і «дивляться крізь пальці на терор проти сорокамільйонного народу». На зауваження кореспондента «Дня», що свого часу президентом Туреччини був курд Тургут Озал, отже, курди мали доступ до влади, представник курдів заявив, що Озал був народжений ще за Османської імперії, а тоді мало хто мав національну свідомість.

Учора ж до турецького посольства прийшла значна частина київських курдів. Загалом, за даними Асоціації курдів України, в нашій державі мешкає 10 тисяч курдів, значна частина яких проживає у Херсонсько-Миколаївському регіоні.Олександр ПАЛІЙ, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати