Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

18 листопада, 00:00

Ширак сумнівається...

Президент Франції Жак Ширак висловив сумнів у тому, що світ став безпечнішим з поваленням іракського лідера Саддама Хусейна. В інтерв’ю Бі-Бі- Сі він припустив, що вторгнення коаліційних військ до Іраку ускладнило становище, мобілізувавши радикальних мусульман по всьому світу, і дало підстави до активізації терористичних угруповань. Ширак нагадав, що вторгнення до Іраку мало бути санкціонованим ООН, і поставив під сумнів слова президента США Джорджа Буша про те, що світ став безпечнішим. Французький лідер вважає, що зростанням міжнародного тероризму сучасний світ завдячує саме ситуації в Іраку: «Немає сумніву в тому, що зросла терористична загроза». Ширак також скептично ставиться до процесу налагодження відносин між Європою та США. «З тією Америкою, якою вона сьогодні є, для будь-якої країни, навіть для Британії, буде дуже складно виступати в ролі відвертого посередника», — сказав Ширак.

15 років «оксамитовій революції»

Відзначаючи чергову річницю початку «оксамитової революції», студенти столичних вузів Чехії та Словаччини, стурбовані нинішньою ситуацією в суспільстві й зміцненням становища комуністів, вийшли вчора на вулиці, щоб нагадати людям про події, які відбулися 17 листопада 1989 року. 15 років тому на центральних вулицях Праги також збиралися студенти. Тоді вони висловлювали свій протест проти комуністичного режиму. У їхніх руках були транспаранти: «Геть КПЧ!» та «Свобода і демократія!» Мирна маніфестація на Вацлавській площі переросла на бойню. Наступного ранку лідери опозиційного руху «Хартія-77» закликали народ до непокори владі. Однак за результатами одного з опитувань громадської думки, сьогодні 10% чехів розчулено згадують соціалістичні часи. Серед них не лише люди старшого покоління, а й молодь. Однак демонстранти впевнені, що основа для поліпшення економічної ситуації кожного була закладена саме 1989 року, повідомляє Бі-Бі-Сі.

США всерйоз зайнялися нелегалами

Власті США вислали з території країни в минулому фінансовому році рекордну кількість нелегальних іммігрантів. Вона перевищила 157,2 тис. осіб, повідомили офіційні джерела. Служба імміграції та митниць, що входить до міністерства внутрішньої безпеки країни, заявила, що цей показник перевищив попередній на 12 тис. осiб. Крім того, американська влада затримала понад 11 тис. іммігрантів, які не підкорилися ордеру на депортацію в 2003 фінансовому році та спробували сховатися. «Депортація з території США іммігрантів-злочинців та іммігрантів, які не мають необхідних документів, є ключовим засобом забезпечення безпеки в наших містах», — заявив заступник начальника служби імміграції та митниць Майкл Гарсіа. Він наголосив на рішучості своєї установи продовжувати активну роботу в цьому напрямі, повідомляє Інтерфакс.

Італійці проти податків на SMS

Італійці гнівно відреагували на пропозиції уряду запровадити податок на текстові повідомлення з мобільних телефонів. Враховуючи, що за минулий рік жителі Італії надіслали 27 мільярдів SMS, навіть незначний податок може принести величезний прибуток. Однак італійці, на кожного з яких припадає більше мобільних телефонів і надісланих повідомлень, ніж у будь-якій іншій країні, навряд чи погодяться на таке нововведення. Цей план уряд запропонував як крок, покликаний допомогти прем’єр-міністру Сильвіо Берлусконі виконати передвиборну обіцянку щодо зниження податків. План було подано на обговорення парламенту минулого тижня, в рамках спроб прем’єра знизити податки та скоротити урядові витрати. Один із партнерів Берлусконі по правоцентристській правлячій коаліції розрахував, що податок трохи більше одного американського цента на кожне повідомлення приніс би сотні мільйонів доларів. Студенти відкинули ідею податку, назвавши її «безглуздою» й «абсолютно дурною». Загалом з італійських мобільних телефонів щосекунди щодня надсилаються близько 10 тисяч текстових повідомлень.

На захист Евересту

Екологи закликають ООН занести гору Еверест до всесвітнього списку об’єктів, яким загрожує небезпека. Вони кажуть, що внаслідок танення льодовиків різко піднявся рівень води в гірських озерах, і що в Гімалаях існує небезпека катастрофічних повеней. Кампанія із захисту найвищої гори планети проводиться в рамках ширшої ініціативи зі скорочення викидів у атмосферу парникових газів, таких як двоокис вуглецю. Активісти кампанії кажуть, що країни світу згідно із законом повинні захищати об’єкти, внесені до списку Всесвітньої спадщини. Активісти визнають, що їхня ініціатива є великою мірою символічним актом, однак додають, що, на їхню думку, якщо політики нездатні боротися з глобальним потеплінням, слід іти іншими шляхами — в тому числі й до суду, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати