Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

13 листопада, 00:00

Путін — знову в Україні

Учора в Краснодарському краї Росії відбулася зустріч президентів України та РФ Леоніда Кучми і Володимира Путіна. Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, глави держав зустрілися в порту «Кавказ», куди прибули на вертольотах: Л. Кучма з Сімферополя, а В. Путін — з Анапи. Під час зустрічі президенти говорили про перспективи після введення поромної переправи. В. Путін зазначив, що переправу було створено 1954 року, однак вона припинила роботу в 1980-х роках. Л. Кучма, у свою чергу, сказав, що поновлення роботи поромної переправи, за оцінками фахівців, приведе до економії майже на 30% «через те, що не треба робити крюк». Президент РФ наголосив, що переправа буде запитаною для перевезення вантажів «із регіонів Середньої Азії, Каспійського моря». Крім того В. Путін зазначив, що відкриття переправи дозволить тісніше спілкуватися людям з Росії й України. «Це ще одна нитка зв’язку між Росією й Україною», — сказав В. Путін. Після зустрічі президенти перейшли на пором «Єйськ», на якому вирушали до Керчі. На церемонії також були присутні прем’єр- міністр України Віктор Янукович, голови адміністрацій президентів двох країн Віктор Медведчук і Дмитро Медведєв.

Гербст не хоче вірити в силовий варіант

Посол США в Україні Джон Гербст вважає «варварською думкою» можливість здійснення силового варіанта у другому турі президентських виборів в Україні. «Важко уявити, що люди при владі застосують силу, важко повірити, що українські військові, українська міліція стрілятимуть у своїх власних співгромадян. Це просто варварська думка для мене, і я вважаю, що такого не може статися», — заявив дипломат, виступаючи перед студентами українсько-американського гуманітарного інституту «Вісконсінського міжнародного університету (США) в Україні». Водночас посол зазначив, що якщо люди і вийдуть на вулиці, «це буде організована акція», повідомляє Інтерфакс.

Посол Франції — про правила гри

Посол Франції в Україні Філіп де Сюремен сподівається, що другий тур виборів пройде в умовах чесної боротьби. Посол порівняв другий тур президентських виборів в Україні з футбольним матчем. Він зазначив, що представники європейської спільноти «з надзвичайною цікавістю» стежать за результатом поєдинку, залишаючись при цьому спостерігачами, а не учасниками змагання. «І на цьому матчі ми привітаємо будь-яку сторону-переможця», — сказав посол. Однак тезу про необхідність дотримуватися правил під час виборчої кампанії дипломат згадав кілька разів. Посол Франції також переконаний, що відмінності в настроях людей у західній та східній частинах України «не мають деструктивного характеру», а в ідеалі можуть навіть бути «позитивним чинником». Він повідомив у зв’язку з цим, що у Франції також існує суперництво регіонів. Подібні тенденції, зауважив дипломат, притаманні багатьом європейським державам, повідомляє Інтерфакс.

«Фаренгейт 9/11»-2

Відомий американський режисер Майкл Мур має намір приступити незабаром до зйомок продовження відомого документального фільму «Фаренгейт 9/11». Очікується, що новий кінотвір, що критикує дії президента США Джорджа Буша, недавно переобраного на другий термін, буде готовий через два або три роки. Мур відкрито виступав на підтримку кандидата від демократів на цю посаду — Джона Керрі. Режисер пояснив, що «51% американців були недостатньо інформовані, і ми хочемо навчити і просвітити їх». Робоча назва нового документального фільму — «Фаренгейт 9/11 з половиною». У ньому режисер торкнеться тих самих питань, що й у своєму першому творі — тероризму та війни в Іраку. Очікується, що «Фаренгейт 9/11», котрий мав величезний успіх, може 27 лютого отримати престижну премію «Оскар», повідомляє Інтерфакс.

Генсек НАТО: Штати — приклад для Європи

Європа відстає від США у протистоянні глобальному тероризму, заявив Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер. За його словами, європейським країнам треба було наслідувати приклад американців і зробити більше для забезпечення тіснішої співпраці служб, котрі відповідають за забезпечення зовнішньої та внутрішньої безпеки. Виступаючи перед членами Ради з міжнародних відносин у Нью-Йорку, Схеффер зазначив, що відмінності між США та європейськими країнами спричинили розбіжності в НАТО. Схеффер сказав, що «в Європі тривають складні дискусії з питання, як далеко можуть заходити уряди стосовно своїх громадян у боротьбі з тероризмом». «І тут, я вважаю, саме Європа, а не США опинилася в ролі доганяючого», — наголосив Генсек.

Операція в Фаллуджі проходить успішно

Командування американських та іракських сил, які здійснюють операцію у Фаллуджі, заявляє про швидке досягнення запланованих цілей, незважаючи на запеклий опір бунтівників. Війська продовжують просуватися до південних районів міста. Тим часом передовий командний пункт, який було створено в центрі Фаллуджі, зазнає майже постійного масованого обстрілу. За даними командування очолюваних американцями сил, втрати серед бойовиків становили близько 600 чоловік убитими. У наступаючих загинули 18 американських морських піхотинців і п’ять іракських військових. Учора американське командування більш ніж подвоїло дані про кількість поранених, повідомивши, що за тиждень отримали поранення 178 солдатів. Даних про жертви серед мирного населення досі не надходило. Водночас американські офіційні особи визнають, що операція в Фаллуджі не покладе край опору в Іраку і що багатьом бойовикам вдалося втекти з міста до початку наступу американо-іракських сил, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати