Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

16 вересня, 00:00

США — Росiя: дискусія про «внутрішні справи»

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав «внутрішньою справою Росії» адміністративні реформи, про які заявив президент Росії Володимир Путін. Таким чином голова російського МЗС відповів держсекретарю США Коліну Пауеллу, який напередодні заявив, що Вашингтон розуміє необхідність боротьби з тероризмом, але не допускає, щоб ця боротьба велася «на збиток демократичним реформам». «Щонайменше дивно, якщо заклопотаність держсекретаря США поєднується зі спробою пропонувати провести демократичні реформи за єдиним зразком», — заявив Лавров. З його слів, США мають власний досвід вирішення питань безпеки, і цей досвід переконливо показав необхідність «важливого збалансованого підходу до проблеми». Минулого тижня деякі офіційні особи США висловлювали заклопотаність, що Путін «використовує страхіття Беслана як обгрунтування нового авторитарного тиску». Зі схожими заявами виступили й європейські представники. Європейська комісія закликала Володимира Путіна не забувати про збереження демократії та повагу до прав людини, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Білорусь не проти міжнародних спостерігачів

МЗС Білорусі дав згоду на розширення мандата міжнародних спостерігачів, запрошених на парламентські вибори в країні, заявив прес-секретар МЗС Андрій Савіних. Це рішення, з його слів, спрямоване на забезпечення відкритості процесу волевиявлення громадян Білорусі. Раніше секретар Центрвиборчкому країни Микола Лозовик заявив, що зі сторони ЦВК немає перешкод для того, щоб спостерігачі, які вже отримали акредитацію на парламентські вибори, за відповідного узгодження були визнані спостерігачами і на референдумі про зміну Конституції. Для нагляду за ходом виборчої кампанії очікується приїзд до Білорусі близько 500 міжнародних спостерігачів. Парламентські вибори та референдум про зміну Конституції пройдуть у Білорусі 17 жовтня, повідомляє Інтерфакс.

Прокляття Шарону

Ізраїльський рабин заявив про готовність здійснити ритуал прокляття на адресу прем’єр-міністра Аріеля Шарона, бажаючи йому смерті. Рабин Йоссі Даян, який раніше перебував у правоекстремістській організації «Ках», сказав, що він уже здійснював цей ритуал у 1995 році стосовно тогочасного глави уряду Іцхака Рабіна, якого незабаром після цього вбив правий фанатик. Він наголосив, що здійснить ритуал прокляття лише в тому випадку, якщо його попросять про це інші рабини. Щодо висловлювання рабина розпочате розслідування. Йому можуть висунути обвинувачення в підбурюванні до вбивства, повідомляє РІА «Новости».

Москва вестиме облік приїжджих

Мер Москви Юрій Лужков наполягає на введенні обов’язкової реєстрації для приїжджих до Москви. При цьому мер додав, що «це не поліцейський режим, а нормальний режим життя». «Ми говоримо не про заборону в’їзду до Москви, але обов’язкова реєстрація необхідна», — заявив Лужков. При цьому він зазначив, що крім обов’язкової реєстрації необхідне встановлення суворого покарання за її відсутність. На думку мера Москви, після останніх трагічних подій «наші пропозиції, які ми знову внесли на федеральний рівень, почують у російському уряді», повідомляє Інтерфакс.

Блер бореться з потеплінням

Британський прем’єр-міністр Тоні Блер заявив про необхідність термінових дій для скорочення викиду парникових газів в атмосферу, інакше світ зіткнеться з катастрофічними наслідками. У зверненні до провідних діячів бізнесу та промисловості Блер сказав, що Британія повинна подати в цьому приклад іншим країнам. Прем’єр вважає питання про парникові гази невідкладним, оскільки наслідки глобального потепління настільки серйозні, що можуть загрожувати самому існуванню людства. Тоні Блер визнав, що це складне внутрішньополітичне та міжнародно-політичне питання. Проте він заявив, що скористається головуванням Британії в «Великій вісімці» наступного року для того, щоб переконати інші країни в серйозності питання. На його думку, це буде непросте не лише щодо таких промислово розвинених країн, як Сполучені Штати, які виступають проти Кіотського протоколу, але й країн, що розвиваються, на зразок Китаю й Індії, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Туреччина «пробачила» подружню зраду

Парламент Туреччини відмовився виносити на порядок денний законопроект, згідно з яким подружня зрада вважається злочином. Це рішення прийняли під тиском Євросоюзу за кілька днів до оприлюднення доповіді ЄС про готовність Туреччини до вступу до ЄС. Ініціатором занесення до Кримінального кодексу поправки про «покарання за перелюбство» стала правляча в Туреччині Партія справедливості та розвитку. Проте ця ініціатива викликала вкрай негативну реакцію не лише в ЄС, а й серед демократично налаштованої частини турецького суспільства, в тому числі жіночих організацій. Їхні представники навіть провели біля стін парламенту демонстрацію протесту проти прийняття поправки до Кримінального кодексу Туреччини про «подружню зраду», повідомляє Бі-Бі-Сі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати