Коротко / ПЛАНЕТА
Київ і Лондон домовилися про захист таємної інформації
Україна і Велика Британія підписали меморандум про взаєморозуміння між урядами двох країн у сфері обміну і взаємного захисту таємної інформації оборонного характеру. Як повідомила вчора прес-служба Міністерства оборони України, документ було підписано міністром оборони України Євгеном Марчуком і держсекретарем із питань оборони Великої Британії Джеффрі Хуном у рамках триденного візиту української військової делегації до Лондона. У ході зустрічі Є. Марчук і Дж. Хун обговорили широке коло питань двостороннього військового співробітництва. Зокрема, український міністр проінформував свого британського колегу про хід військової реформи в Україні. Український міністр також провів робочі зустрічі з державним міністром Великої Британії у справах Європи Денисом МакШейном і міністром національної оборони Польщі Єжи Шмайдзінським, який також перебуває у Великій Британії.
«Жертви війни» повернуться на батьківщину
Українсько-німецька комісія з реституції під час засідання в Ялті домовилася про взаємний обмін культурними цінностями, втраченими під час Другої світової війни. Як передає українська служба «Німецької хвилі» з посиланням на Міністерство закордонних справ, Україна погодилася передати Німеччині фонди німецьких бібліотек. Серед 286 інших об’єктів — картини та графіка. Німеччина у свою чергу поверне 300 об’єктів з українського кіно-, фото- і фоноархіву, які нещодавно виявили в німецькому державному архіві в Кобленці. Українські та німецькі експерти розпочнуть роботу над підготовкою реституційного процесу до кінця 2004 року.
Майно сім’ї Абашидзе буде конфісковане
Верховний суд Аджарії ухвалив рішення про конфіскацію всього майна колишнього глави автономної республіки Аслана Абашидзе, його дітей — Георгія та Діани Абашидзе, а також їхніх 25 родичів та передачу цього майна в державне володіння, повідомляє Civil.ge. Конфісковане майно еквівалентне 100 мільйонам лари (близько $56 млн.) та включає будинки, земельні ділянки, автомобілі та банківські рахунки. Із тридцяти родичів Абашидзе, до яких прокуратура мала претензії стосовно їхнього майна, лише двоє змогли зберегти права на володіння своєю власністю. Сторона Аслана Абашидзе має право протягом місяця оскаржити рішення суду в Верховному суді Грузії. За даними, адвокати мають намір скористатися цим правом.
Корупційний скандал у Бразилії
Федеральні прокурори в Бразилії заявляють про те, що вони встановили особи 137 політиків і понад 400 урядових чиновників, втягнених у корупційний скандал. Обвинувачення вважає, що в період із 1996 по 1999 роки з Бразилії вивезли від $30 до $60 млрд. — тобто майже чверть державного боргу країни, передає Бі-Бі-Сі. Вважається, що вивезені гроші надійшли від наркоторговців і хабарників. За оцінками спостерігачів, нинішній корупційний скандал — найсерйозніший протягом останніх десяти років. Бразильські оглядачі називають його бомбою уповільненої дії, закладеною під підмурок політичної системи. Гроші йшли за кордон через провінційний банк Bam Estado. Влада не повідомляє імена втягнених у скандал людей, проте вважається, що серед них є й високопоставлені депутати конгресу. Місцева преса вказує, що цей скандал бiльш боляче вдарить по опозиції, ніж по нинішньому президенту Луїшу Ігнасіу Лулi да Силві.
Операцію Клінтону зроблено успішно
Колишній президент США Білл Клінтон, якому через загрозу інфаркту в понеділок зробили операцію коронарного шунтування, почувається нормально. Про це заявив журналістам у Нью-Йорку професор Крег Сміт, головний хірург Пресвітеріанської лікарні. Операція тривала понад чотири години, повідомляє Рейтер. Зі слів медиків, повністю здоров’я екс-президента відновиться «через кілька тижнів». Один із хірургів, які проводили операцію, сказав, що Клінтона «чекає нормальна тривалість життя», оскільки він володіє «сильним серцевим м’язом». Операції із аортокоронарного шунтування вважаються в США майже рутинними, оскільки їх роблять близько 500 тис. пацієнтам на рік. Екс-президенту США та його сім’ї надійшли кілька десятків тисяч послань із висловленням підтримки.
«Чорні ящики» для поїздів
У поїздах Південної Кореї відтепер встановлюватимуть «чорні ящики», на кшталт тих, які автоматично записують параметри польотів засобів авіації. Про це оголосило управління залізничного транспорту Республіки Корея, що розробило датчики для фіксації переговорів між машиністами, диспетчерами та співробітниками станцій і провідниками. За повідомленнями південнокорейського агентства Ренхап, пристрої аудіозапису вже перевірили в штучно змодельованих ситуаціях зіткнень поїздів, пожежі та затоплення. Це дозволяє точніше встановити причини аварій і нещасних випадків на залізницях. Пристрої записують в електронну пам’ять звуковий сигнал у цифровому форматі МР3 тривалістю до 10 годин, передає РІА «Новости» з посиланням на Ренхап. Раніше поїзди в Південній Кореї були обладнані датчиками, які фіксували лише технічні параметри руху поїздів, проте звукових записів не було.
Лукашенко — за координацію
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність координації позицій держав «четвірки» при їх вступі до Світової організації торгівлі. «Позиції Білорусі, Казахстану, Росії й України повинні бути скоординовані, щоб умови, на яких країни вступають до СОТ, не були перешкодою для створення Єдиного економічного простору», — заявив Лукашенко в ході робочої зустрічі з віце-прем’єром Андрієм Кобяковим, передає Інтерфакс
У Свазіленді пройшли вибори нареченої
Чергова церемонія вибору нареченої короля пройшла в Свазіленді, невеликій гірській державі на півдні Африки, пише південноафриканська газета «Преторіа таймс». У ході урочистого дійства, в якому брали участь 20 тис. претенденток, король Мсваті III вибрав собі 12-ту наречену. Нею стала 16-літня переможниця конкурсу «Міс Підліток Свазіленду». Мсваті III, останній абсолютний монарх в Африці, вступив на престол Свазіленду в 1986 році, змінивши на чолі держави свого батька Собхузу II, який помер у 1982 році. Через те, що Мсваті III у момент смерті батька був недостатньо дорослим, у наступні чотири роки в країні правила регент — королева Дзеліве Шонгве. Зараз королю Свазіленду 36 років. Батько Мсваті III мав 70 дружин.
Випуск газети №:
№159, (2004)Рубрика
День Планети