Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

14 жовтня, 00:00

Болівійські сутички

У Болівії загострилася соціально-політична криза, і влада оголосила в країні воєнний стан. Спроба розпочати переговори між представниками уряду Болівії та громадських організацій не мала успіху після того, як стало відомо про загибель у місті Ель-Альто поблизу столиці ще п’яти осіб. Таким чином, загальна кількість жертв сутичок із військовими у цій латиноамериканській країні досягла за деякими даними 22 осіб, повідомляє агентство ЕФЕ. Заворушення і сутички із підрозділами армії викликані протестами проти плану експорту болівійського природного газу до США та Мексики. Протестуючі вважають цей план невигідним для країни. Уряд президента Гонсало Санчеса де Лосади вважає, що експорт газу приноситиме цій найбіднішій країні Південної Америки близько $1,5 млрд. на рік. Однак деякі впливові верстви болівійського суспільства, які виступають проти приватизації економіки та розширення експорту природних ресурсів, відображаючи думку бідняків, заявляють, що виручені гроші осядуть лише в кишенях багатіїв.

Війська в Іраку затримаються на кілька років

Американським військам доведеться залишатися в Іраку ще кілька років. Про це заявив в ефірі телекомпанії Ен-Бі-Сі голова сенатського комітету з питань закордонних справ, сенатор- республіканець Річард Лугар. «Це період часу від семи до восьми років», — заявив сенатор. Він не виключив, що терміни перебування США в Іраку будуть порівнянними з тривалістю присутності американського контингенту в Боснії. При цьому Лугар зауважив, що чисельність американських збройних сил, які перебувають в Іраку, може мінятися. «Це не означає, що вони будуть там у такій самій кількості та такому ж складі. Будемо сподіватися, що ми відіграватимемо допоміжну роль і триматимемося в тіні, щоб нова демократія, нова економіка й новий Ірак працювали», — сказав голова сенатського комітету. Він також наголосив, що витрати на перебування американських солдат в Іраку можуть досягнути 100 мільярдів доларів.

В Австрії розшукують колишніх есесівців

Через 30 років після закінчення останнього судового процесу у справі колишніх нацистських злочинців в Австрії поновили розшук тих, хто під час Другої світової війни служив у військах СС, гестапо або нацистській поліції. Про це повідомили учора в австрійському міністерстві внутрішніх справ. Згідно зі списком, наданим уряду Австрії Ефраїмом Зурофф — керівником Центру єврейської документації Симона Візенталя в Єрусалимі, у розшук оголошено 47 осіб. Він закликав австрійську Феміду знайти та покарати колишніх есесівців і нацистських поліцейських, доки вони не померли від старості, бо «злочини нацизму не мають строку давності».

Про єдиного не домовилися

Переговори щодо висунення єдиного кандидата від опозиції в Азербайджані припинено. Про це заявив на прес-конференції в Баку повноважний представник кандидата у президенти від партії Національної незалежності (ПННА) Етібара Мамедова Фуад Агаєв. «Два дні тому відбулася зустріч Е. Мамедова та голови партії «Народний Фронт Азербайджану» Алі Керімлі з лідером партії «Мусават» Ісою Гамбаром (на фото). На зустрічі було досягнуто попередньої домовленості про підтримку І. Гамбара на президентських виборах та утворення коаліційного уряду в разі його перемоги на виборах. Але буквально наступного дня «Мусават» підписав угоду із Демократичною партією Азербайджану про висунення єдиного кандидата, яким став І. Гамбар. Це автоматично призвело до припинення всіх переговорів про єдиного кандидата», — сказав Ф. Агаєв. На президентських виборах, що відбудуться 15 жовтня 2003 року, за президентське крісло боротимуться вiсiм кандидатів.

Гора імені Арнольда Шварценеггера

Грузія збирається назвати одну зі своїх гір на честь Арнольда Шварценеггера. Ідея назвати вершину гори на честь славнозвісного Термінатора виникла в урядовців цієї країни вже давно. Ще кілька років тому представник президента Грузії в районі Імеретії Тимур Ашіашвілі запрошував Шварценеггера в гості. Арнольд мав стати почесним спостерігачем сходження альпіністів на пік поки ще ніяк не названої гори. Уся країна з нетерпінням чекала приїзду відомого актора. Проте Грузію спіткало велике розчарування, оскільки Арнольд не зміг віднайти часу для візиту в напруженому графіку своєї роботи. Із цієї причини дійство відклали на невизначений термін. Зараз, після обрання Шварценеггера губернатором Каліфорнії, Тбілісі знову загорілося ідеєю назвати гору на його честь. Уряд Грузії надіслав актору чергове запрошення, але невідомо, чи відгукнеться він цього разу. Представники Шварценеггера повідомляють, що зі вступом на посаду губернатора у нього взагалі не залишилось вільного часу.

Південну Корею чекає референдум?

Президент Південної Кореї Ро Му Хен заявив, що у середині грудня хоче провести референдум, щоб з’ясувати рівень суспільної підтримки його президентства, повідомляє Бі-Бі-Сі. Він сказав, що готовий піти у відставку, якщо результат голосування буде для нього несприятливим. Ро Му Хен, який зайняв президентський пост вісім місяців тому, вперше висловився про можливість референдуму в суботу, коли відмовився прийняти колективну відставку кабінету та президентських радників — на фоні кризи щодо його керівництва та кількох скандалів, у яких виявилися замішаними його помічники.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати