Коротко / ПЛАНЕТА
Україна допоможе Алжиру
Кабінет Міністрів України виділив Міністерству з питань надзвичайних ситуацій 1 млн. грн. (близько $190 тис.) для надання гуманітарної допомоги Алжиру в ліквідації наслідків землетрусу, повідомляє Інтерфакс. Згідно з постановою уряду України від 29 травня, Міністерству фінансів доручено здійснити ці витрати з резервного фонду держбюджету. МНС має закупити необхідну продукцію та забезпечити відправку гуманітарної допомоги, її супроводження до місця призначення та передання. МЗС України доручено узгодити з алжирською стороною механізм і терміни доставки гуманітарної допомоги, Держмитниці — забезпечити оперативне митне оформлення вантажу, Держкомкордону — першочергове здійснення його контролю під час перетину державного кордону. Як повідомлялося, внаслідок сильного землетрусу, який стався на півночі Алжиру минулого тижня, за офіційними даними, загинуло понад 2250 чоловік і понад 10 тис. отримали поранення.
Доньки Саддама попросять притулку у Британії?
Двоюрідний брат Хусейна Іззіддін Мухаммед Хасан аль-Махід, який живе в Лондоні, заявив у інтерв’ю одній із лондонських арабомовних газет, що він зараз готує прохання про надання притулку для доньок колишнього диктатора — 35-річної Рагад та 33-річної Рани. Вигнані зі своїх палаців у Багдаді, нині вони живуть разом із дев’ятьма дітьми у простому будинку в одному із районів іракської столиці. Тепер донькам Хусейна доводиться самим готувати їжу та прати білизну для себе і своїх дітей, зазначив аль-Махід. За його словами, жінки «відчувають сильний психологічний дискомфорт». Кузен Хусейна також зазначив, що ані він, ані дочки Саддама не знають нічого про долю та місцезнаходження колишнього іракського лідера та його синів Удея і Кусая. Чоловіків обох жінок за режиму Саддама Хусейна було страчено у 1996 році після того, як вони втекли до Йорданії, а згодом обманом їх повернули до Іраку, де обіцяли зберегти життя. Як пояснили у МВС Великої Британії, «відповідно до Женевських конвенцій, Сполучене Королівство не може надавати притулок воєнним злочинцям або тим, хто порушував права інших людей, однак це не означає, що такий принцип буде застосовано і в цьому випадку». Якщо донькам Хусейна відмовлять у в’їзді до Сполученого Королівства, вони збираються звернутися за наданням притулку в Єгипті, Катарі або Об’єднаних Арабських Еміратах, передає РІА «Новости».
Іспанія відмовляється від оренди літаків
Міністерство оборони Іспанії повідомило в понеділок, що вирішило «негайно» відмовитися від укладених з НАТО контрактів з оренди літаків інших країн для транспортування своїх військ, повідомило агентство ЕФЕ. За таким контрактом Іспанія зафрахтувала літак Як-42 компанії «Українські середземноморські авіалінії», який розбився в Туреччині 25 травня, внаслідок чого загинули 62 іспанських миротворця і 13 осіб української команди. Рішення про відмову від оренди літаків інших країн прийняв міністр оборони Федеріко Трільо після зустрічі з главою іспанського уряду Хосе Марія Аснаром. Заборона на використання літаків через посередництво НАТО, йдеться у повідомленні ЕФЕ, збережеться до закінчення розслідування обставин авіакатастрофи в Туреччині. Загибель 62 миротворців спричинила численні бурхливі протести в іспанському суспільстві та у збройних силах проти практики оренди літаків інших країн. Намагаючись нейтралізувати цю кризову ситуацію, міністерство оборони в п’ятницю оголосило, що не буде більше користуватися послугами компанії «Українські середземноморські авіалінії», що викликала загальне невдоволення їхньою ненадійністю, а використає літаки Ан та Іл російської фірми «Волга-Днепр». У відповідь на запевнення Трільо, що Іспанія не має своїх літаків для далеких перевезень військ, профспілка іспанських пілотів цивільної авіації СЕПЛА заявила, що всі 2,5 тис. льотчиків, які входять до неї, готові у свій вільний час безкоштовно перевозити іспанських миротворців.
Випуск газети №:
№94, (2003)Рубрика
День Планети