Коротко / ПЛАНЕТА
МЗС: Україна готова відновлювати Ірак
Україна готова активно співробітничати зі всіма зацікавленими країнами та міжнародними організаціями в питанні відновлення Іраку в післявоєнний період, зокрема, у відновленні інфраструктури цієї країни. «Ми готові запропонувати свої послуги для реабілітації іракського господарства та інфраструктури, Україна має для цього всі можливості», — повідомив учора на брифінгу голова прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський. Він нагадав, що Україна вже працює з американською стороною, «яка запропонувала взяти участь як субпідрядники у виконанні контрактів українським компаніям, зокрема тим, які мають досвід співробітництва з компаніями країн Перської затоки». Лубківський нагадав, що в українському уряді вже створено відповідну робочу групу, в дiяльностi якої беруть участь і фахівці МЗС України. «Водночас, не слід мати ілюзії щодо участі України в постконфліктному відновленні Іраку», — сказав дипломат, відповідаючи на запитання журналістів.
Пхеньян: «прелюдія до війни»
У Пхеньяні заявили, що не визнають жодного рішення, яке можуть прийняти на запланованому 9 квітня засіданні Ради Безпеки ООН з питання про північнокорейську ядерну програму, передає Інтерфакс. За словами представника КНДР, «якщо Раду Безпеки ООН й надалі використовуватимуть на вигоду американської політики ворожого ставлення та придушення КНДР, то ми не будемо нести відповідальність за підрив усіх зусиль щодо діалогу та серйозне загострення обстановки, і нам залишиться створити антивоєнну приборкуючу силу, задіявши весь арсенал потенційних сил». У заяві підкреслено, що з погляду Пхеньяна «сам розгляд у РБ ООН ядерного питання на Корейському півострові є прелюдією до війни». Представник північнокорейського МЗС зазначив, що «іракське питання розглядалося, будучи на порядку денному РБ ООН, і США це використовували, як привід для розв’язання війни». «Іракська війна свідчить, що згода на інспекцію із роззброєння не запобігає війні, а навпаки, її викликає», — сказав дипломат.
На проживання в Росію — з медичною довідкою
Уряд Росії зобов’язав іноземців, які претендують на тимчасове або постійне проживання в Росії, надавати довідки про відсутність у них СНІДу, прокази, туберкульозу та інфекцій, що передаються статевим шляхом, повідомляє Бі-Бі-Сі. Раніше іноземцям була потрібна тільки довідка про відсутність СНІДу. Наявність перелічених вище захворювань у людини є підставою для відмови у видачі їй дозволу на проживання або роботу в Росії, або для анулювання такого дозволу. Як пояснюють в МОЗ, довідки про відсутність цих захворювань іноземець повинен привезти зі своєї країни: Росія визнає подібні медичні документи без повторного обстеження.
Кубинських дисидентів ув’язнюють надовго
Кубинський суд засудив лідера опозиції Гектора Паласіоса до 25 років позбавлення волі. Його визнали винним у державній зраді. Цього ж дня було винесено вердикти у справах інших дисидентів, 78 з яких постали перед судом. Журналіста Рауля Ріверо засудили до 20 років в’язниці. Процеси, які розпочалися у четвер, відбуваються за закритими дверима. Влада неохоче поширює інформацію про процеси, повідомляється лише, що арештованих у травні дисидентів звинувачують в антикубинській змові з високопоставленим представником США у Гавані Джеймсом Кейзоном. Вже винесені вердикти досить суворі, однак серед них немає довічних строків, на яких наполягала сторона обвинувачення. Після призначення Кейзона представником секції інтересів США на Кубі відносини між Гаваною та Вашингтоном загострилися. Як повідомило Бі-Бі-Сі, Кейзон викликав невдоволення кубинської влади тим, що підтримує опозицію та регулярно зустрічається з її представниками у своїй резиденції.
Київ побачить олімпійський вогонь?
Греція підтримує ініціативу України про проходження через Київ олімпійського вогню перед початком Олімпійських ігор 2004 року, які відбудуться у грецькій столиці. Про це повідомив учора в Афінах міністр культури Греції Євангелос Венізелос, який обговорював це питання на зустрічі з прем’єр-міністром України Віктором Януковичем, який перебуває в робочій поїздці у Греції. Як передає Інтерфакс-Україна, під час зустрічі також обговорювалися питання підготовки Греції та її інфраструктури до Олімпійських ігор, а також спільної підготовки спортсменів двох країн. «Грецька сторона підтримує всі прохання України щодо підготовки української національної збірної до Олімпійських ігор в Афінах у 2004 році», — підкреслив Є. Венізелос.
Випуск газети №:
№64, (2003)Рубрика
День Планети